Niektoré slovenské a európske médiá si prihrievajú svoju politickú polievočku a komentujú udalosti z prostredia migrácie spôsobom, ktorý negativisticky zafarbuje názorový obraz východnej časti únie. Ak zomierali – a stále zomierajú – ľudia v lodiach, nedá sa to zhodiť na východnú Európu a nadáva sa na prevádzačov týchto ľudí, ktorí nechávajú migrujúcich zomierať od výfukových plynov alebo aspoň dohrýzť od potkanov deti. Ak sa stane, že sa nájde na diaľnici nákladiak plný zahynutých ľudí -71 -, je to chyba východnej Európy a nie prevádzačov a hneď sa uvažuje o odtrhnutí východných štátov či výstupe zo Schengenu.

Problém nie je v tom, že tu nechceme migrantov, ale v tom, že títo migranti museli utiecť zo svojej vlasti aj za cenu veľkých útrap, lebo v tejto vlasti sa už nedalo prežiť. Prečo, vieme. ISIS, nepochopenie svojej kľúčovej strategickej roly zo strany Turecka, vojenské útoky v Jemene zo strany Saudskej Arábie, chaos v Lýbii a Libanone, najrôznejšie islamistické teroristické zoskupenia hocikde v Afrike.
Netrvá to dva dni, mohli sme sa preto v Európe na to pripraviť. No nestalo sa.Teraz má Európa naprávať chyby vysokej politiky v Európskej komisii v Bruseli, keď je už neskoro. Preto nie je logické, keď sa nadáva na horšie ekonomicky založené štáty, ktoré proste nemajú na riešenie tohto problému okamžité prostriedky.
Preto sa tu uplatňujú ilegálne medzinárodné siete prevádzačov, ktoré zaujíma zisk a nie človek.
Rozhodne, toto nie je právoplatný dôvod k nadávaniu na východnú časť Európy a posielaniu ju preč z únie. Ten, kto sa propagandisticky priživuje na migrantskom probléme, má sám záujem rozvirovať v Európskej únii rozpory.

Utečenci okrem iného utekajú aj preto, ako sa mieša politická diabolská kaša v Afrike a Ázii, ako sa podporuje či ignoruje násilie, ktoré vyháňa celé národy do EÚ, ako ilustruje aj prezentačný obrázok na titulke pri tomto článku.

©text: Ľudmila Balážová-Marešová

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/raqqa-e1411729138363.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/raqqa-300x300.jpgadminKomentárePolitikaÚvodníkBlízky Východ,EÚ,islam,politikaNiektoré slovenské a európske médiá si prihrievajú svoju politickú polievočku a komentujú udalosti z prostredia migrácie spôsobom, ktorý negativisticky zafarbuje názorový obraz východnej časti únie. Ak zomierali - a stále zomierajú - ľudia v lodiach, nedá sa to zhodiť na východnú Európu a nadáva sa na prevádzačov týchto ľudí,...