NOTESNaštartovanie nového biznisu môže byť ťažké až nemožné, ak nemáte počiatočný kapitál. Táto situácia sa dá značne vylepšiť tým, že budete používať v začiatkoch nástroje, ktoré sú gratis k dispozícii na webe. Takto sa dá ušetriť hlavne na nákladoch na Váš backoffice – administráciu a nasledovných deväť pomocníkov vám vie ušetriť pomerne vysoké náklady na rozbeh.

1.Bitrix24.com

Je to elektronický prostriedok intranetovej komunikácie zadarmo, ktorý je k dispozícii na webe.  Poskytuje komunikáciu medzi zamestnancami pre max. 12 osôb bez toho, aby museli ísť cez verejnú sieť. Apikácia má rôzne pracovné nástroje ako CRM, projektový menežment, streaming v reálnom čase, plánovač aktivít, zdieľanie súborov. Je založený na cloude, je prístupný z ktoréhokoľvek miesta, dá sa použiť aj cez osobný počítač alebo smartfón. Je možné upgradovanie na neobmedzený počet účastníkov ako ináč, za peniaze.

2. GotFreeFax.com

V dnešných časoch je emailová komunikácia dominantná a vytláča z trhu faxy. Predpokladá sa ich konečný ústup z používania do štyroch rokov či do roku 2017. Preto sa už neoplatí investovať do faxu veľké peniaze a radšej použiť faxovú službu na internete a zadarmo. Odbremení sa tak značná suma zriaďovacích nákladov firmy.

Služba GotFreeFax.com je online služba dovoľujúca posielať dva faxy denne zadarmo na akékoľvek číslo v USA a Kanade. Teda, firmy zriadené v týchto štátoch majú výhodu. Ak sa rozhodnete platiť, získate opäť neobmedzený počet posielania faxov.

3. RememberTheMilk.com

Toto je opäť online servis pomáhajúci ako asistentka či asistent pre úlohy a menežment času. Pamätá si úlohy, kalendár a zoznam klientov. Do aplikácie je integrovaný gmail a je možné zdieľanie s externými stránkami.

Opäť, to čo je platené, má vyššiu úžitkovú hodnotu aj tu. Do platenej verzie náleží mobilná aplikácia a Microsoft Outlook.

4. Kolab.org

Toto je open-source software, ktorý umožňuje mať server pre spoluprácu a zdieľanie poznámok, e-mailových prístupov, organizér, kalendár, task menežment, adresár, telefonovanie a denník.

Kolab je bezpečný, mobilný, hodnoverný a profesionálny. Aplikácia je prístupná zadarmo.

5.WaveApps.com

WaveApps je softvér na účtovníctvo firmy, jednoduché a proklientsky orientovnaé, s neobmedzeným počtom účtov a výdavkov. 100% – ne zadarmo pre malé firmy s deviatimi zamestnancami alebo menej, špeciálne vytvorené aj pre ne-účtovníkov. Možno v ňom bezpečne kontaktovať svoju banku a PayPal účty alebo iné zdroje údajov a vaše transakcie sú automaticky importované do účtovníctva.

6. PRLog.org

PRLog je nástroj na distribúciu Vašich tlačových správ. Je to webová adresa, cez ktorú možno publikovať Vaše tlačové správy zadarmo. Stránka poskytuje inštrukcie ako napísať tlačovú správu, ako vložiť videá.

7. Weebly.com

Pre dnešné firmy je už nevyhnutné mať vlastnú stránku, ktorá však stojí peniaze, ak ju šije na mieru profesionál. Weebly je opäť voľná a zadarmo stránka, ktorú si vytvoríte pomocou creatora. Môžete ju používať bez časového obmedzenia, až kým zbohatnete. Ak by ste chceli viacej stránok, museli by ste platiť ročné poplatky. No aj táto jediná stránka zadarmo bude pre vás výborným pomocníkom.

8. Join.me

Nástrojček pre telekonferencie vymyslený tak, aby poskytoval jednoducho použiteľné komunikovanie medzi viacerými stranami, prezeranie dokumentov a návrhov v grafickom súbore, tvorbu demonštrácií. Možno tu robiť aj trans-atlantické konferencie a prezentácie.

9. IFTTT.com

Toto je skratka pre „if this, then that“. S IFTTT možno tvoriť návody automaticky. K práci máte ako pomocníka kanál, aktivačný mechanizmus a akciu. Príkladom kanálov je facebook, e-mail, Evernote, Linkedln. Ak máte zverejnené foto na Facebooku, môžete vytvoriť návod ako automaticky nahrať obraz do Dropboxu. Môžete tu použiť funkciu ako komputerový program opakovane používajúci logickú funkciu if/then počas 24 hodín.

Pridávame desiaty nástroj ako bonus, ktorý má aj free verziu:

10. Able2Extract PDF Converter 10

Tento program konvertuje formát súboru .pdf na excelový formát .xlsx, čo je vhodné na prepis faktúr či kníh z účtovníctva alebo peňažného denníka.

Zdroj: tweakYourbiz.com

Text: redakcia SvP

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/NOTES.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/NOTES-50x50.jpgadminEkonomikaInvestičné radyNaštartovanie nového biznisu môže byť ťažké až nemožné, ak nemáte počiatočný kapitál. Táto situácia sa dá značne vylepšiť tým, že budete používať v začiatkoch nástroje, ktoré sú gratis k dispozícii na webe. Takto sa dá ušetriť hlavne na nákladoch na Váš backoffice – administráciu a nasledovných deväť pomocníkov vám vie ušetriť pomerne...