Julian Assange vyhlásil, že jeho organizácia WikiLeaks pripravuje na zverejnenie ešte viac emailov Hillary Clintonovej, ktoré odoslala a prijala ako ministerka zahraničia USA.

Clintonová ako nominantka demokratov je vyšetrovaná FBI, či neporušila federálny zákon, keď posielala svoje súkromné emaily ako klasifikovanú informáciu svojho úradu. Nové odhalenie WikiLeaks môžu spôsobiť jej prehru a Trumpov nástup do Bieleho domu, čo by znamenalo diametrálne zmenenú verejnú politiku v USA. Trumpove rasistické hlášky už dávnejšie naznačili, kam by nálada v Spojených štátov mohla zájsť.

Assangeove komentáre k udalosti sa objavili v nedeľnom intervjú pre ITV Peston.

„Nechali sme zverejniť úniky týkajúce sa Hillary Clintonovej.. . „Očakávame zverejnenie emailov, to je správne“, povedal Assange. Nešpecifikoval, koľko týchto emailov uniklo.

V marci zverejnilo WikiLeaks 322 emailov odoslaných z Clintonovej privátneho serveru, keď bola ministerkou zahraničia. 50 stránok z 547 tohto dokumentu je od júna 2010 do 12. augusta 2014 a 7570 dokumentov poslala Clintonová medzi rokmi 2009 až 2013.

Assange ako jej kritik povedal, že dostávala info o zmenách svojej situácie.

Zakladateľ WikiLeaks je v úkryte ekvádorského vyslanectva od júla 2012. Vo Švédsku je hľadaný kvôli obvineniu zo znásilnenia v roku 2010, čo popiera. Na Clintonovú zaútočil ako liberálny bojový jastrab, vyhlásiac, že zverejnené emaily ju ukazujú ako vedúcu bojovníčku v úrade, ktorý tlačil na Muammara Kaddáfího v Líbyi, aby ho zbavil moci aj napriek zdráhaniu Pentagonu.

Assange tiež obvinil v predošlom týždni Google z pomoci Clintonovej v jej prezidentskej kampani, že hádže do jedného vreca dvoch zo svojich strašiakov.

Google „je intenzívne prepojený s americkým excepcionalizmom“ a jeho zamestnanci by boli radi odmenení, ak Clintonová vyhrá voľby v novembri“, povedal Assange pre fórum medzinárodných médií v Moskve.

Jeho útok na Clintonovú by mohol byť braný do úvahy ako dosť neúplný, ale kontroverzné úniky emailov pokračujú v poľovačke na ňu. Interné hlásenie vyšetrovacieho výboru tento mesiac tvrdí, že porušila viacero vládnych nariadení pri používaní súkromného serveru, ktorý využila radšej ako bezpečnejší úradný komunikačný systém.

Vyšetrovací spis o 78 stranách obsahuje viacero predošlých porušení počas jej mandátu v kresle ministerky zahraničia, vrátane použitia mobilných zariadení  pre vedenie oficiálnych záležitostí bez dodržiavania bezpečnosti voči rizikám.

zdroj: the guardian.com

WikiLeaks kontra Clintonová: ďalšie uniknuté emailyhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/05/HillaryC-e1463086421122.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/05/HillaryC-e1463086421122.pngadminPolitikaAféry,politika,Trump-Clintonová,USAJulian Assange vyhlásil, že jeho organizácia WikiLeaks pripravuje na zverejnenie ešte viac emailov Hillary Clintonovej, ktoré odoslala a prijala ako ministerka zahraničia USA. Clintonová ako nominantka demokratov je vyšetrovaná FBI, či neporušila federálny zákon, keď posielala svoje súkromné emaily ako klasifikovanú informáciu svojho úradu. Nové odhalenie WikiLeaks môžu spôsobiť jej prehru...