Požiadavka na policajný bojkot filmu “The Hateful Eight” (Osem hrozných) od Tarantina a iné jeho práce získala podporu Národnej asociácie policajných organizácií. Táto akcia je odpoveďou namierenou proti  verejnej kampani Tarantina proti policajnému násiliu, ktorá začala 24. októbra  v New Yorku.

Bojkot, ktorý chcú uvaliť organizácie policajtov v New Yorku, Los Angeles, Philadelphii a inde  na filmy s Tarantinovým kopyrajtom, začal tento týždeň výzvou.

Asociácia policajtov zastupujúca  viac ako 1000 policajných útvarov a najmenej 241 000 dôstojníkov  je kolos, ktorý sa zrazu ocitol voči jedinej osobe v nepriateľskej pozícii.

Vo vyhlásení z utorka zverejnenom na svojom webe  je  asociácia policajtov zameraná proti tomu, čo nazýva Tarantinovou novou “antipolicajnou rétorikou” a žiada svojich priaznivcov bojkotovať  jeho filmy a odmietať poskytovať bezpečnostné a technické služby pre jeho budúce projekty. V sobotu odmietli predstavitelia vlády komentovať Tarantina aj celý prípad.

Filmový tvorca zorganizoval skupinu “RiseUpOctober”, ktorá reaguje na viaceré policajné strieľačky s následkom vraždy občana USA. Agentúra AP uviedla, že autor filmov Pulp Fiction a Django Unchained povedal, že”Som tu, aby som povedal, že som na strane zavraždených”. Protest začal Tarantino krátko potom, ako v Harleme zastrelili Randolpha Haldera počas stopovania podozrivého .

Silnejúce volanie po bojkote je horúcou výzvou pre Weinsteina, ktorý realizoval “Django Unchained” a zobral zaň dvoch Oscarov.

Tento film je rozprávaním o poľovníkovi na ľudí (Dr. King Schulz), ktorého stvárnil Christoph Waltz. Poľovník naháňa odsúdenú za vraždu stvárnenú Kerry Washingtonovou. Kampaň na film začala nádejne v piatok, keď dávali trajler k filmu na troch tisícoch plátien kín a predalo sa 5 mil. lístkov len cez tento víkend.

Kontroverziu medzi asociáciou policajtov a Tarantinom využíva Weinstein ako nástroj pri komerčnom využití  svojich filmov. Momentálne je to Osem hrozných, ktorí sa vezú do popularity na záprahu kočírovanom Tarantinovým antipolicajným protestom. Film je dráma z obdobia Divokého Západu. Hlavnými protagonistami sú lovec odmien John Ruth (herec Kurt Russell) a jeho väzenkyňa Daisy Domerque (herečka Jennifer Jason Leighová).

V minulosti profitoval z kontroverzných snímkov ako Priest, Kids, Fahrenheit 9/11, Bully, Blue Valentine a Silver Linings Playbook.

Pravidelný Weinsteinov spolupracovník Tarantino pracoval pre spoločnosť  na filme Django Unchained, ktorý bol nominovaný na Oscara za najlepší obraz, no vyhral dva iné Oscary – za Najlepší herec  vo vedľajšej úlohe (Christoph Waltz) a Najlepší pôvodný  scenár (Quentin Tarantino) –  v roku 2013.

Weinsteinova hovorkyňa napodobnila administratívu USA a nekomentovala požiadavky policajtov na bojkot.

©text Ľudmila Balážová-Marešová

Všetci policajti USA chcú bojkot Tarantinahttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/11/The-Hateful-Eight-large-970x545-e1446947870931.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/11/The-Hateful-Eight-large-970x545-e1446947870931.jpgadminKultúraFilm,USA  Požiadavka na policajný bojkot filmu “The Hateful Eight” (Osem hrozných) od Tarantina a iné jeho práce získala podporu Národnej asociácie policajných organizácií. Táto akcia je odpoveďou namierenou proti  verejnej kampani Tarantina proti policajnému násiliu, ktorá začala 24. októbra  v New Yorku. Bojkot, ktorý chcú uvaliť organizácie policajtov v New Yorku,...