Abu Bakr al-Baghdádí, vodca ISIS, nie je už dlhšie vo vedení a kontrole organizácie potom, ako bol zranený počas náletu, ako bolo oznámené dnes.
Baghdádí, ktorý sa sám vyhlásil za kalifa alebo duchovného vodcu ISIS, bol vážne zasiahnutý počas náletu v jednom meste na západe Iraku 18. marca t.r. podľa denníka The Guardian.
Noviny napísali, že jeho zranenia boli na začiatku tak vážne, že mohol zomrieť a počas svojej liečby nebol prítomný na priamom riadení teroristickej skupiny.

Keď sa ISIS dozvedel o jeho zraneniach, zástupcovia militantov usporiadali míting, na ktorom sa diskutovalo, kto by mohol byť novým lídrom.
Predošlé správy o Baghdádího demisii boli predčasné.
The Guardian cituje tri nezávislé zdroje tohto príbehu, vrátane zdroja napojeného na ISIS, jedného západného diplomata a Hišáma al-Hašímího – irackého úradníka.
Tento povedal novinám: Áno, bol zranený v al-Baaj blízko mesta Umm al-Rous 18. marca, kde bol so svojou skupinou.
Al-Baaj leží v dištrikte Ninive blízko sýrskej hranice.
Povedal tiež, že nálet, ktorý trafil Baghdádího, bol zacielený na konvoj miestnych vodcov ISIS a zabil troch mužov.
Západní predstavitelia povedali, že nevedeli, že Baghdádí bol v tom čase v danom konvoji.
Zdroj: The Telegraph

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/Al-baghdadi_3100809b.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/Al-baghdadi_3100809b.jpgadminPolitikaBlízky Východ,islamAbu Bakr al-Baghdádí, vodca ISIS, nie je už dlhšie vo vedení a kontrole organizácie potom, ako bol zranený počas náletu, ako bolo oznámené dnes. Baghdádí, ktorý sa sám vyhlásil za kalifa alebo duchovného vodcu ISIS, bol vážne zasiahnutý počas náletu v jednom meste na západe Iraku 18. marca t.r. podľa...