Abu Mohamed al-Džulání povedal v exkluzívnom interview pre Al-Jazeeru, že jeho skupina nemá ako špecifický cieľ Západ.

Vodca Al-Nusra Front, jednej z najsilnejších skupín rebelov, povedal, že hlavným poslaním jeho skupiny je odstrániť  režim Bašára al-Asada a že to nie je agenda provokujúca Západ.

„Sme tu len pre zavŕšenie misie boja proti režimu a jeho agentom ako je Hizballáh a iní“, povedal Abu Mohamed al-Džulání v rozhovore pre Al-Jazeeru vo štvrtok.

„Nusra Front nemá plány či direktívy bojovať proti Západu.  Prijímame jasné nariadenie nevyužiť Sýriu ako nástupný priestor na útok proti EÚ či USA. Možno toto chce Al-Kajdá, ale nie tu v Sýrii“, povedal.

No toto vyhlásenie urobil Abú Mohamed aj ako varovanie USA kvôli útokom na ozbrojené skupiny, ktoré sú na čiernej listine USA teroristických organizácií.

„Naše podmienky sú však otvorené v prípade, že dôjde k zacieleniu Američanmi proti nám v Sýrii. Každý má právo brániť seba“, povedal v interview pre (mediálnu) sieť so základňou v meste Doha.

zdroj: Al Jazeera

preklad: redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/05/AL-Džulani.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/05/AL-Džulani-50x50.jpgadminPolitikaBlízky Východ,Preklad z angličtinyAbu Mohamed al-Džulání povedal v exkluzívnom interview pre Al-Jazeeru, že jeho skupina nemá ako špecifický cieľ Západ. Vodca Al-Nusra Front, jednej z najsilnejších skupín rebelov, povedal, že hlavným poslaním jeho skupiny je odstrániť  režim Bašára al-Asada a že to nie je agenda provokujúca Západ. 'Sme tu len pre zavŕšenie misie boja...