Kremeľ oznámil 19. decembra, že ruský prezident privítal šéfa severokórejského štátu na ceremónii pri príležitosti 70. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom.
Jednalo sa o prvú cestu Kim Jong-Una do cudziny po svojom nástupe do funkcie hlav štátu Severná Kórea. Moskva hľadá možnosť nadviazať syky s Pchongjangom kvôli uskutočneniu viacerých projektov, napríklad stavbu trans-kórejskej železnice a plynovod naprieč severokórejským teritóriom kvôli úľahčeniu prepravy prírodného plynu z Ruska do Severnej Kórei.
Severná Kórea počíta zo svojej strany s Ruskom a jeho právom veta v Bezpečnostnej rade OSN v súvislosti s nukleárnym programom či porušovaním ľudskýcch práv.
Generálne zhromaždenie OSN prijalo 18. decembra 2014 veľkou väčšinou rezolúciu vyzývajúcu Bezpečnostnú radu vyrozumieť Medzinárodný súdny dvor o zločine proti humanite spáchaný severokórejským režimom. Toto hlasovanie potvrdzuje podobné rozhodnutie z 18. Novembra komisiou pre ľudské práva Generálneho zhromaždenia OSN.
Zdroj: Le Monde
Preklad: redakcia Svet v preklade

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/PutinIyvestija.jpeghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/PutinIyvestija-300x300.jpegadminPolitikaĎaleký východ,RuskoKremeľ oznámil 19. decembra, že ruský prezident privítal šéfa severokórejského štátu na ceremónii pri príležitosti 70. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom. Jednalo sa o prvú cestu Kim Jong-Una do cudziny po svojom nástupe do funkcie hlav štátu Severná Kórea. Moskva hľadá možnosť nadviazať syky s Pchongjangom kvôli uskutočneniu viacerých projektov,...