Anekdoty o účinku marihuany proti niektorým chorobám kolujúce medzi ľuďmi sú rozporné. Niektoré tvrdenia obsahujú názor, že marihuana je spúšťačom schizofrénie či epilepsie. Pozrime sa, čo na to hovorí vedecký svet.

Tento víkend popreli neoverený názor o účinkoch tejto byliny prísne klinické testy. Deti a tínedžeri s Dravetovým syndrómom, čo je devastačná forma epileptického záchvatu, ktoré požili orálne v tekutom stave cannabidiol ako extrakt z marihuany,  boli konfrontované s inou skupinou, ktorá požila len placebo.

Pre skupinu užívajúcu cannabidiol sa počet záchvatov mesačne znížil na polovicu na rozdiel od placebo skupiny, v ktorej sa záchvaty znížili len zanedbateľne.  Tento týždeň (okolo 25. mája2017) to publikoval The New England Journal of Medicine.

Ale cannabidiol tiež nie je bez problémov. Bočné efekty vrátane vracania a zvýšenia tvorby enzýmov pečene boli dosť zlé, takže osem detí odstúpilo z testov. Pokusy pokračujú, výskumníci sa snažia pochopiť aké dlhotrvajúce efekty má droga  a prečo pomáha niektorým deťom viac ako ostatným v tomto projekte.

zdroj: Science(AAAS)

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/05/Marihuana-e1495967751445.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/05/Marihuana-e1495967751445.jpgadminVedaMedicína,Nové,VedaAnekdoty o účinku marihuany proti niektorým chorobám kolujúce medzi ľuďmi sú rozporné. Niektoré tvrdenia obsahujú názor, že marihuana je spúšťačom schizofrénie či epilepsie. Pozrime sa, čo na to hovorí vedecký svet. Tento víkend popreli neoverený názor o účinkoch tejto byliny prísne klinické testy. Deti a tínedžeri s Dravetovým syndrómom, čo je devastačná forma...