Podporovatelia ISIS si v pokoji zakúpili pozemky pre výcvikový tábor v okolí jedného bosnianskeho mestečka, ktorý by mohol byť využívaný ako východisko útokov na Európu, oznámili  britské noviny Mirror.

Tábor sa nachádza skrytý pred očami v lesoch Bosny pri obci Osve. Tu sa údajne nachádza výcvikový tábor pre skupiny regrútov ISIS-u, napísal The Mirror potom, ako poslal výskumníkov, aby navštívili oblasť.

Noviny tiež reportovali, že viacerí obyvatelia dediny vstúpili do ISIS v Sýrii, ktorí si aj neskôr kúpili spomenutý pozemok. Sú to „notorickí“ podporovatelia džihádu, ktorí tiež vlastnia viaceré nehnuteľnosti v dedine. Jeden nemenovaný občan povedal pre Mirror, že mestečko sa stalo „hniezdom teroristov“.

„Pravidelne počujeme streľbu prichádzajúcu z lesov už dlhú dobu. Deje sa to každý týždeň.“ Tiež povedal: „Neviem čo tam robia, možno je to nácvik alebo niečo také, ale deje sa to pravielne.“

V posledných mesiacoch najmenej 12 občanov vycestovalo do Sýri,e aby vstúpili do džihádistických skupín. Päť z nich zabili, ako uviedli noviny.

Expert na terorizmus Dzevad Galijasevic nazýva tieto správy „veľkou hrozbou“, špeciálne, že sú v blízkosti aj Európy aj Stredozemia, kde džihádisti útočia zo Stredného východu a môžu ilegálne vstupovať na európsky kontinent.

Ako povedal The Mirror, vybratá lokalita je na kopci, kde nie je možnosť priblíženia bez toho, aby to nezistili. Je jasné, že zdroj hrozby terorizmu je práve tu.“

Britské noviny The Guardian uviedli, že v poslednom mesiaci ISIS expandoval a vyvinul úsilie v nábore bojovníkov z Bosny, kde chce vyvolať budúce teroristické útoky na domácej pôde.

„Ak môžete, robte výbuchy pod autami, v ich domoch, všade tam. Ak môžete, dávajte jedy do ich nápojov a vody. Zabíjajte ich, zabíjajte ich jedmi, zabíjajte ich všade kde sú. V Bosne, v Srbsku, v Sandžaku (región na juhozápade Srbska).  Môžete to robiť“, hovorí chlapík z Bosny v náborovom videu nazvanom „Česť je v džiháde“ zameranom na balkánskych moslimov.

V Sunday Mirror vyšiel o tejto záležitosti obsiahly článok 19. júla 2015.

zdroj: The Blaze

preklad: SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Al-baghdadi.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Al-baghdadi.jpgadminPolitikaBalkán,ISIS,islamPodporovatelia ISIS si v pokoji zakúpili pozemky pre výcvikový tábor v okolí jedného bosnianskeho mestečka, ktorý by mohol byť využívaný ako východisko útokov na Európu, oznámili  britské noviny Mirror. Tábor sa nachádza skrytý pred očami v lesoch Bosny pri obci Osve. Tu sa údajne nachádza výcvikový tábor pre skupiny regrútov...