Ministerka financií Ukrajiny Natália Jaresko oznámila, že Kyjev by sa chcel stretnúť s ruskými predstaviteľmi na rozhovoroch o reštrukturalizácii dlhu. Samostatné rozhovory medzi ministrami financií sa neplánujú.
Jaresko už oznámila, že Ukrajina chce dosiahnuť súhlas s reštrukturalizáciou svojej zadlženosti koncom mája.
Najväčšími vlastníkmi ukrajinských eurobondov sú investičný fond Franklin Templeton, ktorý v roku 2013 získal 7 miliárd ukrajinského vnútorného dlhu alebo okolo štvrtiny všetkých európskych dlhopisov a tiež Ruská federácia, ktorá vlastní ukrajinské dlhopisy v hodnote 3 miliardy dolárov s dobou splatnosti do konca roku 2015.

Jaresko povedala: „Žiadali sme všetkých veriteľov prijať účasť na rozhovoroch, a zároveň tiež držiteľov našich eurobondov v Rusku. Konkrétne nevieme, kto ich ovláda, pretože s týmito dlhopismi možno obchodovať a dnes to môže byť jeden majiteľ a zajtra iný. Preto sme formálne odovzdali informáciu o tom, že pozývame všetkých k jednaniu. Doteraz však odpoveď neprišla.“
„Chcela by som, aby prišli na stretnutie ruskí majitelia dlhopisov“, dodala Jaresko.
Jaresko už skôr povedala, že vláda Ukrajiny začala rozzhovory s veriteľmi o reštrukturalizácii svojich dlhov koncom mája.

Minister financií RF Anton Siluanov povedal, že Rusko považuje seba za oficiálneho veriteľa Ukrajiny a neplánuje ani reštrukturalizáciu dlhu ani prolongáciu splátok dlhu 3 mld. USD.
Nový program úverov MMF pre Ukrajinu, ktorý ustanovil stabilizačný plán stand by, predpokladá vytvorenie fondu 17,5 mld. USD aj so všetkými ostatnými veriteľmi na štyri roky – čo je 40 mld. USD vrátane 15 mld. nákladov na reštrukturalizáciu dlhu. V máji-júni sa očakáva previerka plnenia podmienok Kyjevom pre podmienky nového plánu MMF.
Zdroj: Ria Novosti

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/investir-dans-des-bouteilles-de-vin-e1412031252981.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/investir-dans-des-bouteilles-de-vin-300x300.jpgadminEkonomikaRusko,UkrajinaMinisterka financií Ukrajiny Natália Jaresko oznámila, že Kyjev by sa chcel stretnúť s ruskými predstaviteľmi na rozhovoroch o reštrukturalizácii dlhu. Samostatné rozhovory medzi ministrami financií sa neplánujú. Jaresko už oznámila, že Ukrajina chce dosiahnuť súhlas s reštrukturalizáciou svojej zadlženosti koncom mája. Najväčšími vlastníkmi ukrajinských eurobondov sú investičný fond Franklin Templeton, ktorý...