V treťom súboji kandidátov pre Biely dom vyšli najavo zvláštnosti pováh, keď sa Trump odmietol vyjadriť o tom, čo by robil, keby sa dostal do oválnej pracovne prezidenta. Dosť zvláštna tvrdohlavosť.

Bol trochu menej agresívny ako minule, možno to súviselo s akademickou pôdou univerzity v Nevade, kde sa konala posledná „debata“ medzi súpermi.

Demokratka Clintonová bola veľmi dobre pripravená, na konci súboja dokonca pustila video „The Apprentice“, v ktorom tiež vystupuje. Hillary má veľmi silnú podporu vlastnej demokratickej strany za chrbtom a preto vystupuje suverénne, čo je silná psychologická zbraň do volieb, ktoré prehrmia 8. novembra 2016. Tiež má zrejme na svojej strane sympatiu bezpečnostných služieb, menovite FBI. No napriek tomu je stále ešte otvorená jej kauza uniknutých emailov, ktorá by sa mohla stať nášľapnou mínou presne umiestnenou na čas pred jej inauguráciou v prípade víťazstva.

Realitný magnát Donald Trump si dokázal veľmi rýchlo proti sebe poštvať ženskú časť voličstva, ktoré je percentuálne silnejšie, aspoň v zmysle oficiálnych populačných štatistík. Jeho  prvoplánový nepriateľský postoj voči zákonu o potratoch mu tiež len zbytočne skomplikoval jeho jastrabí profil, ktorý zachádza až do extrémizmu. Po tejto akcii nasledovala totiž protiakcia, keď si s ním začali Američanky vybavovať vec a seriálovo ho obvinili zo sexuálneho obťažovania.

V poslednej pre nakoniec viditeľne stratil koncentráciu a nevedel účinne zužitovať svoje argumenty, ktoré mal možno pripravené. Čo sa týka pozície vo vlastnej republikánskej partaji, nie je taká jednoznačná ako Clintonovej. Americký oligarcha sa často obracia o podporu svojich argumentov len k určitej základni republikánov, ktorá kvázi rebeluje proti šéfom Grand Old Party.

Nakoniec, pán Trump je zatiaľ jednoznačný outsider a rozdiel v hlasoch už nezvráti vo svoj prospech, ako mienia všetci analytici v USA.

Zohľadniac všetky chyby, ktoré začal vŕšiť pán Trump už od začiatku kampane do ťažko prehliadnuteľného „paneláku“ problémov, vzniká tu dojem, ako by bol iba sparring-partnerom vyvolenej dámy mieriacej do kresla prvej prezidentky. Napriek tomu, ak by prekvapujúco vyhral, bolo by zaujímavé sledovať jeho počiny na poli medzinárodnej politiky… menovite to, ako by zachádzal s čiernou skrinkou.

©Ľudmila Balážová-Marešová

 

 

 

 

Trump-Clintonová: sparring-partner vs. víťazka /komentár/https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/10/TrumCli-e1476968921370.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/10/TrumCli-e1476968921370.jpgadminKomentárePolitikaTrump-Clintonová,USAV treťom súboji kandidátov pre Biely dom vyšli najavo zvláštnosti pováh, keď sa Trump odmietol vyjadriť o tom, čo by robil, keby sa dostal do oválnej pracovne prezidenta. Dosť zvláštna tvrdohlavosť. Bol trochu menej agresívny ako minule, možno to súviselo s akademickou pôdou univerzity v Nevade, kde sa konala posledná „debata“ medzi súpermi. Demokratka Clintonová bola...