Tim Locks
Úspešný londýnsky obchodník odišiel bojovať proti Daechu.

Anglický obchodník odložil všetko, aby sa vybral vzdorovať Daechu v Iraku.
Rozhodnutý biť sa s Islamským štátom, Tim Locks vstúpil do kresťanských milícií v Iraku, ktorý priťahuje čím ďalej viac Západniarov. Brit vymenil svoj londýnsky život za uniformu a vysoko rizikové operácie.
V tridsiatich ôsmich rokoch prežil Tim Locks viacero životov. Od čističa rýb na nočných plavbách rybárskych lodí až po riaditeľa prosperujúcej firmy, tento Brit opäť raz prekvapil svojich ľudí. V posledných mesiacoch zmutoval na milicionára bojujúceho proti Daechu. V súčasosti nie je jeho prioritou pokojne odpovedať na telefonické ponuky bohatého anglického prostredia. Ale je ňou poľovačka na teroristov v irackom teréne.


Za La Manchom sa médiá oduševňujú jeho príbehom, ktorý je mimo obvyklej normy. Sú zaujaté vysvetľovaním motivácií aj v denníku Daily Mail. „Bol som spokojný chlapík. Žil som v skvelom dome s bazénom, odchádzal som osem krát za rok na prázdniny. Jasne, mohol som si dovoliť všetko, čo som chcel, „ zveroval sa. Jedného augustového dňa 2014 pozeral správy. Ale tentokrát uňho zarezonovali hrozné obrazy mŕtvych civilov zmasakrovaných ISIS-om mimoriadne brutálne. Bola to ťažká bilancia – 500 mŕtvych Jazidiov prenasledovaných do údolia hory Sinjar.

V tomto momente sa Tim Locks rozhodol: bude sa biť „ s tými ľuďmi, čo zabíjali a stínali bez milosti“, rozprával. „Povedal som si, je čas pomáhať druhým“. Rozhodnutý konať začal vyhľadávať kontakty cez Internet. Tim našiel otvorené dvere v osobe Bretta, amerického veterána prideleného ku kresťanskej milícii nazvanej „Dwekh Nawsha“ (znamená v sýrčine „samoposvätenci“, NDLR). Ocitol sa v zamestnaní tejto organizácie, ktorá dodávala služby logistiky, technické expertízy a vojenský výcvik týmto perzekvovaným spoločenstvám. Ale nie len to. „Dwekh Nawsha“ podporuje aj, a to hlavne, ozbrojený boj s cieľom znovu dobyť územie od žiakov al-Baghdádího.

Vrátim sa domov, keď Daech zmizne z povrchu Zeme
Brit vysoký meter deväťdesiat prešiel s úspechom náborovými testami. Mohol teda začať druhú časť svojho plánu: „predal som svoj dom a všetko to pozlátko“, pokračuje v rozprávaní. V polovici februára sadol do lietadla s destináciou Sulejmania, veľké mesto na juhu Kurdistanu.

Súc na mieste už týždeň, Tim Locks pravidelne podáva správy na svojom Facebooku. Zatvorené oči , oblečený v maskáčoch, predvída, že jeho odchod je teraz spečatený. Jeho rodinou sú kamaráti z Dwekh Nawsha a Jazidiovia. „Považujem ich za členov mojej rodiny.“ Počas svojich prvých dní aklimatizácie bol pridelený na stavebné práce. Na otázku kedy sa vrátite do materskej vlasti briskne odpovedá: „ Keď Daech zmizne zo Zeme.“
Zdroj: Le Figaro, Un businessman anglais plaque tout pour aller défier Daech en Irak
Preklad: redakcia Svet v preklade

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/Locks-Tim-477x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/Locks-Tim-300x300.jpgadminPolitikaPreklad z francúzštiny,Stredný východ,UKAnglický obchodník odložil všetko, aby sa vybral vzdorovať Daechu v Iraku. Rozhodnutý biť sa s Islamským štátom, Tim Locks vstúpil do kresťanských milícií v Iraku, ktorý priťahuje čím ďalej viac Západniarov. Brit vymenil svoj londýnsky život za uniformu a vysoko rizikové operácie. V tridsiatich ôsmich rokoch prežil Tim Locks viacero životov....