Riziko terorizmu vo Francúzsku ohrozilo celý sektor turistiky

V predvíkendovom čase sa všetci hoteliéri a reštauratéri znepokojujú o frekvenciu návštev svojich zariadení. Hlavne sa to vníma ako katastrofické v Paríži. Uviedol to viceprezident „Únie remesiel a hotelierstva“.

Množstvo klientov zo zahraničia tu silno klesá. Pokles podľa príjmov odhaduje Thomas Deschamps z Úradu pre turizmus a kongresy v Paríži (UMIH)  na 15% od začiatku roka 2016.  Kvôli atentátom, štrajkom, manifestáciám proti zákonníku práce z pera ministerky Myriam El Khomri a záplavám z vyliatej Seiny zo svojich brehov zrušilo mnoho návštevníkov svoje pobyty, hlavne z Ázie a USA, odhaduje Thomas Deschamps.

Žiaden efekt z futbalu

Tento mesiac zaregistrovali na letisku v Roissy-Charles–de-Gaulle prepad dopravy o 3,9 %, čo spôsobilo pád počtu  prepravených osôb na 5,7 mil.  Preto parížski hotelieri pociťujú úbytok prenocovaní  a obsadenosť je  len na 80%.  V júli bolo toto číslo 78,1 % po poklese o 12,5 % v júni. Futbalové majstrovstvá sveta v Paríži nepomohli jeho ekonomike udržať sa na predošlej úrovni ani o percentuálny bod. Hotelieri nemali zo šampionátu vôbec žiadne zisky. Celkovo sa prepadol sektor hotelierstva o 14,6 % v hlavnom meste podľa náznakov obsadenosti. V provinciách je to podobné. Po atentáte v Nice, kde bolo 85 mŕtvych, utrpel turizmus na  Côte d’Azur .  Tu sú hotely v pomalom vývoji obsadenosti, ako vysvetlil viceprezident UMIH.

Rok 2016 sa môže na svojom konci ocitnúť v červených číslach. Kabinet rady MKG opravil svoje predpovede rastu za rok o 6 % dolu. Je už len niekoľko týždňov, ktoré by mohli napraviť tieto pochmúrne predpovede.

Reštrukturalizácia je postrach

Francúzsko očakávalo 100 mil. z turistického ruchu. V roku 2014 totiž minister zahraničia a turistiky  predpovedal túto úroveň do roku 2020. V nej bola zahrnutá nákupná sila Rusov a Číňanov, čo je bohatá klientela ochotná míňať práve v Paríži a turistických centrách.

Napriek tomu, Hexagon ako prvá destinácia pre turistov na svete dosiahol rekord v návštevnosti 84,5 mil. cestujúcich. Ešte v minulom roku konštatovali vládne komisie, že v zmysle súčasných ťažkostí zostáva vývoj turistiky nedotknutý.

Pre ťažkosti spôsobené poklesom hrubého domáceho príjmu o 7 % a znížením voľných pracovných pozícií vláda určila pravidlá podobné ako v novembri 2015. Medzi ne patria aj intervencie v bankovníctve a finančníctve. Plány reštrukturalizácie vyvolávajú však strach, ako mienia v UMIH.

Práca

Propagačná kampaň  je podľa Úradu pre turizmus nevyhnutná, aby sa oživil dobrý profil Francúzska v očiach cestujúcej verejnosti. Stvorili rozpočet  800 tisíc € špeciálne deblokovaný zo štátnej kasy. Z toho sa má dotovať hlavne organizovanie veľkých výstav a manifestácií od januára do júna 2017, ako upresnila vláda.

Matignonský palác sľubuje masívne úsilie a viditeľné akcie na hlavných turistických miestach. Operácia by mala byť intenzívna.

Podľa starších štatistík z roka 2012 bolo medzi návštevníkmi Hexagonu  46 % Japoncov a 58 % Číňanov, ktorí boli spokojní s úrovňou bezpečnosti v hlavnom meste. Ako budú spokojní tento rok?

zdroj: Le Monde  

voľný preklad redakcia SvP

Terorizmus vo Francúzsku ohrozil priemysel turizmuhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/08/euro2016-1529963_960_720-copy.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/08/euro2016-1529963_960_720-copy.jpgadminEkonomikaFrancúzsko,Preklad z francúzštiny,terorizmus,TurizmusRiziko terorizmu vo Francúzsku ohrozilo celý sektor turistiky V predvíkendovom čase sa všetci hoteliéri a reštauratéri znepokojujú o frekvenciu návštev svojich zariadení. Hlavne sa to vníma ako katastrofické v Paríži. Uviedol to viceprezident 'Únie remesiel a hotelierstva'. Množstvo klientov zo zahraničia tu silno klesá. Pokles podľa príjmov odhaduje Thomas Deschamps z Úradu pre turizmus a kongresy v Paríži (UMIH)...