Arsenij Jaceňuk
Arsenij Jaceňuk ako premiér vyznamenáva členov batalióna Donbas ( v maskách) v nemocnici.

Väzenie pre Jaceňuka: bývalého premiéra Ukrajiny obviňujú z vrážd

Bývalý premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk bol podľa rozhodnutia súdu v meste Jessentuki odsúdený na väzbu. Na konci februára tohto roku Jaceňuka detekovali na základe medzinárodného pátrania. Bol obvinený z banditizmu, ako uviedol telekanál  Rossija 24.

Podľa údajov vyšetrovateľov sa Jaceňuk zúčastnil v rámci ozbrojenej skupiny akcií a ako jej budúci člen vykonal trestné činy vrátane vraždy.

Samotný Jaceňuk však toto všetko odmieta.

Ukrajinské vyslanectvo v Moskve dostalo kópiu listu od Jessentuckého mestského súdu v Stavropoľskom kraji o väzbe expremiéra Ukrajiny Arsenija Jaceňuka. Je obvinený z banditizmu. Jaceňuk nazval rozsudok ruského súdu blúznením.

V Rusku ho však obvinili z trestných činov podľa troch paragrafov: „Účasť  v stálej ozbrojenej skupine alebo v ňou uskutočnených prepadoch“, „Zodpovednosť za prípravu trestného činu a za pokus o trestný čin“, „Úmyselná vražda s priťažujúcimi okolnosťami“. Oznamuje to tlačová kancelária RIA Novosti a uvádza, že 21. februára 2017 bol zaradený do medzinárodného vyšetrovania.

„Právnická absurdita Ruska, nakoniec, je pozoruhodná“, napísal Jaceňuk na svojom konte Facebooku. Bývalý premiér Ukrajiny usudzuje, že Moskva ho chce týmito právnickými kauzami diskreditovať.

Sledovanie zistilo, že v rokoch 1994 až 1995 v jednotke trestného oddielu „ARGO“a potom „Viking“  pod velením Alexandra Muzyčka, ktoré útočili  na vojenské pravidelné oddiely ruskej armády v Čečensku, bojoval aj Jaceňuk. Čečenský vodca Ramzan Kadyrov si myslí, že pre vyšetrovanie sú  dôvody kvôli účasti Jaceňuka v bojových akciách v Čečensku v  90. rokoch 20. storočia. No pravda je taká, že sám Kadyrov Jaceňuka v Čečni nikdy nevidel a nestretol ho. Kadyrov nazval Jaceňuka botanikom, nie vojakom.

O celom rade ukrajinských dejateľov, ktorí sú obvinení v Rusku z trestných činov uskutočnených na území Čečenska podal vyhlásenie už skôr predseda Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Aleksandr Bastyrkin.

preklad: redakcia SvP

zdroj: Russia Today

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Správy z Ukrajiny: ex-premiér Jaceňuk vrahom (?)https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/04/Arseniy_Yatsenyuk_awarding_wounded_volunteers-e1491131500655.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/04/Arseniy_Yatsenyuk_awarding_wounded_volunteers-e1491131500655.jpgadminPolitikaVýchodná EurópaAféry,politika,Rusko,UkrajinaVäzenie pre Jaceňuka: bývalého premiéra Ukrajiny obviňujú z vrážd Bývalý premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk bol podľa rozhodnutia súdu v meste Jessentuki odsúdený na väzbu. Na konci februára tohto roku Jaceňuka detekovali na základe medzinárodného pátrania. Bol obvinený z banditizmu, ako uviedol telekanál  Rossija 24. Podľa údajov vyšetrovateľov sa Jaceňuk zúčastnil v rámci ozbrojenej...