V ruských sociálnych sieťach a denníku Izvestija sa objavili ďalšie tézy o okolnostiach vraždy Borisa Nemcova. Web BFM.RU sumarizuje z nich údaje podporujúce tézu, že Nemcova nezastrelili na Moskvoreckom moste, ale ho tam podhodili.

BMF.RU uvádza zopár faktov podporujúcich názor, že telo disidenta podhodil na most šofér snehového pluhu. Prvý argument má byť ten, že z tela zastreleného nevytekala žiadna krv, alebo len málo. Druhým argumentom je spoluprechádzajúca sa Anna Durická, ktorá oznámila do médií, že musela podpísať doložku o mlčaní o skutočnostiach svojej výpovede, z čoho má vyplynúť, že jej výpoveď mohla byť aj iná, než sa pretriasa v tlači.

Durickej advokát Vadim Prochorov oponoval túto tézu tak, že „je rád, že sa neuvažuje o verzii zabitia mimozemšťanmi alebo o samovražde“. Tiež sa mu zdá, že celá kauza vraždy sa začína podobať nie na tragédiu ale na jarmočné divadlo.

Podľa denníka Izvestija, ktoré sa odvolávajú na anonymné zdroje, vyšetrovanie nevylučuje, že Nemcova zabili na objednávku ukrajinských špeciálnych služieb a organizátormi zločinu mohli byť čečenskí militanti z takzvaného bataliónu Džochara Dudajeva, ktorí bojujú proti Donecku a Luhansku.

Podľa údajov zdroja z vyšetrovacích orgánov, organizátorom mohol byť terajší veliteľ tejto jednotky a bývalý protagonista pokusu o atentát na Vladimira Putina Adam Osmajev a jeho žena Amina Okujeva.

Vražda Borisa Nemcova mala byť podľa tejto tézy pomstou za zabitie bývalého šéfa tejto jednotky Isu Munajeva, ktorý zomrel v bojoch o Debaľcevo.

To isté vydanie Izvestijí cituje svoj zdroj v orgánoch spravodlivosti, ktorý tvrdí, že poslanec Najvyššej rady Alexej Gončarenko bol zadržaný na smútočnom pochode v Moskve predovšetkým preto, že spĺňal úlohu emisára, ktorý mal sledovať prostredníctvom vraždy opozičného politika usporiadanie „majdanu“ v Moskve.

Text: redakcia SvP

Zdroj: Izvestija, BMF.RU, foto TASS Oleg Buldakov

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/BorisNemcov_-TASSOlegBuldakov.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/BorisNemcov_-TASSOlegBuldakov.jpgadminPolitikaKauza Nemcov,RuskoV ruských sociálnych sieťach a denníku Izvestija sa objavili ďalšie tézy o okolnostiach vraždy Borisa Nemcova. Web BFM.RU sumarizuje z nich údaje podporujúce tézu, že Nemcova nezastrelili na Moskvoreckom moste, ale ho tam podhodili. BMF.RU uvádza zopár faktov podporujúcich názor, že telo disidenta podhodil na most šofér snehového pluhu. Prvý argument má byť ten,...