integrationcopyMaďarská nacionalistická politika posilňuje extrémizmus

Vyslanec Maďarska v Belgicku E. Nagy Zoltán údajne napísal pre belgický lesoir.be, že nemá právo hovoriť za vládu Viktora Orbána, ktorý sa vyhlasuje za Ochrancu európskych hodnôt, Vodcu propagácie bielej kresťanskej kultúry, či Odvážneho  a verného führera Európy. Tieto tituly mu prisúdil jeden novinár v Le Soir. Je z toho možno odvodiť postoj európskych médií, ktoré sa zapojili do proimigračnej kampane zamotanej kauzy imigrantskej vlny 21. storočia.

Orbán ide uviesť do chodu plán modifikácie ústavy Maďarského štátu, čo sa chápe ako otvorenie voľnej cesty ku xenofóbii a nacionalizmu. Orbán sa podľa tohto uhľa pohľadu začal prikláňať  k bývalému fašistickému štátu svojím zákazom sťahovania nemaďarov do Maďarska. Presnejšie to značí, že akýkoľvek občan neeurópskeho pôvodu nebude môcť byť prijatý ako obyvateľ Maďarska, pôjde to len na základe osobitného individuálneho súhlasu  maďarských úradov.

Kvôli nacionalistickým postojom sa ide meniť maďarská ústava, ktorá má mať integrovanú požiadavku ochrany národnej identity. Táto nová ústava bude jednoznačne segregovať  každú zahraničnú entitu, aj z Európskej únie (!).

Zlyhanie nedávneho referenda o otázke prijímania imigrantov podľa povinných kvót však napísalo za ním otáznik o zmysle a oprávnenosti ďalšieho procesu novelizácie ústavy. Pokiaľ mu kancelárka Merkelová vyrazila z ruky argument povinných kvót, prichádza mu však na pomoc nasledujúci argument od OSN, ktorá chce nastúpiť na miesto Bruselu. OSN sa rozhodlo kvóty rozriediť rozmiestnením utečencov po celej zemeguli.

Projekt premiestňovania a lokalizácie azylantov v rámci Európy bol naplánovaný pre 120 tisíc osôb (podotýkam že na jeden rok) a pre Maďarsko z toho pre 1294. Proimigračná loby v Európe si myslí, že je to smiešne číslo vzhľadom ku 10 miliónom občanov Maďarska.  Nakoľko smiešna suma to bude o tri  či päť rokov, nemožno určiť, no určite bude stúpať, keď sa títo začnú rozmnožovať.

Je smutné, že tak existenčne kľúčová otázka sa zneužíva a spájaná je so železnou istotou s neonacizmom, zahŕňa sa do antiazylovej názorovej platformy a tým dáva do rúk argumenty pre existenciu krajnej pravici, ktorá si boj proti imigračnej vlne zahrnula do svojich volebných programov a kampaní. Toto nepochybne vyvoláva pocit resentimentu voči európskej politike všeobecne, lebo táto sa zamotala do ťažko rozmotateľného uzla protichodných ťažko riešiteľných záujmov a etických východísk.

©obrázok a text Ľudmila Balážová-Marešová

foto Pixabay

 

Sobáš maďarského nacionalizmu s európskym extrémizmom /komentár/ https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/10/integrationcopy.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/10/integrationcopy.jpgadminKomentárePolitikaEÚ,islam,Migrácia v EÚ,NeonacizmusMaďarská nacionalistická politika posilňuje extrémizmus Vyslanec Maďarska v Belgicku E. Nagy Zoltán údajne napísal pre belgický lesoir.be, že nemá právo hovoriť za vládu Viktora Orbána, ktorý sa vyhlasuje za Ochrancu európskych hodnôt, Vodcu propagácie bielej kresťanskej kultúry, či Odvážneho  a verného führera Európy. Tieto tituly mu prisúdil jeden novinár v Le Soir....