Na udržanie pozícií na východnej Ukrajine chce naverbovať Donecká a Luganská republika 30 tisíc vojakov – dobrovoľníkov, ktorí by vytvorili päť armádnych brigád.  Avizoval to člen parlamentu DĽR a LĽR a predstaviteľ ministerstva obrany Doneckej ľudovej republiky Vladislav Brig. Tento údaj odvysielal litovský rozhlas v rámci intervjú, ktoré dal Brig rádiu „Baltkom“.

V pondelok 2.2. 2015 oznámil Alexander Zacharčenko, hlava samovyhlásenej Doneckej  republiky, že na území Donecka uskutočnia mobilizáciu dobrovoľníkov, ktorá by mala naverbovať 100 tisíc vojakov.

Predstaviteľ štábu domobrany Donecka vyhlásil pre agentúru RIA Novosti, že dobrovoľníci budú vycvičení v kurzoch vojenskej prípravy, po ktorom ich vláda Doneckej ľudovej republiky  zaradí do rezerv a rozmiestni na svojom území.

Na udržanie pozícií na východnej Ukrajine chce naverbovať Donecká a Luganská republika 30 tisíc vojakov – dobrovoľníkov, ktorí by vytvorilin päť armádnych brigád.  Avizoval to člen parlamentu DĽR a LĽR predstaviteľ ministerstva obrany Doneckej ľudovej republiky Vladislav Brig. Tento údaj odvysielal litovský rozhlas v rámci intervjú, ktoré dal Brig rádiu „Baltkom“.

V pondelok 2.2. 2015 oznámil Alexander Zacharčenko, hlava samovyhlásenej Doneckej  republiky, že na území Donecka uskutočnia mobilizáciu dobrovoľníkov, ktorá by mala naverbovať 100 tisíc vojakov.

Predstaviteľ štábu domobrany Donecka vyhlásil pre agentúru RIA Novosti, že dobrovoľníci budú vycvičení v kurzoch vojenskej prípravy, po ktorom ich vláda Doneckej ľudovej republiky zaradí do rezerv a rozmiestni na svojom území.

DoneckLuhanskStraty Ukrajiny podľa údajov Ministerstva obrany Ukrajinskej republiky k 15. decembru 2014:

mŕtvi: 917, ranení: 3318

Straty podľa Ruskej federácie:

mŕtvi: 4800, ranení: 10500

Straty podľa pozorovateľov OBSE:

mŕtvi: 5000, ranení: 10000

zdroj: agentúra RIA Novosti

foto: Ria Novosti

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/DoneckLuhanskDomobrana.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/DoneckLuhanskDomobrana-300x203.jpgadminPolitikaRusko,UkrajinaNa udržanie pozícií na východnej Ukrajine chce naverbovať Donecká a Luganská republika 30 tisíc vojakov - dobrovoľníkov, ktorí by vytvorili päť armádnych brigád.  Avizoval to člen parlamentu DĽR a LĽR a predstaviteľ ministerstva obrany Doneckej ľudovej republiky Vladislav Brig. Tento údaj odvysielal litovský rozhlas v rámci intervjú, ktoré dal...