Rozširovanie vojenskej prítomnosti Ruska v Sýrii sa začalo hneď po návšteve iránskeho generálmajora Kasima Sulejmana v Moskve. Sulejman velí strážnym jednotkám „El-Kuds“. Oznámil to televízny kanál Fox News s odvolaním na svoje zdroje v Pentagone.

Podľa tejto informácie sa teraz ruskí vojaci zúčastňujú na vedení bojových operácií v občianskej vojne. Predchádzali tomu rozhovory prezidenta RF Vladimira Putina a ministra obrany Sergeja Šojgu so Sulejmanom. Po tomto stretnutí s iránskym generálom v Moskve Rusko začalo rýchlo rozširovať bojovú činnosť v Sýrii.

Podľa údajov rozviedky USA sa v Sýrii nachádza nie menej ako 1 tisíc ruských vojakov, časť z nich sa zaoberá ochranou základne. Predstaviteľ rozviedky oznámil, že Rusko robí v Sýrii presne to, čo Američania v Afganistane a Iraku.

V súlade s týmito informáciami Rusko posiela do Sýrie po mori obrnené transportéry, tanky, vrtuľníky, bezpilotné vzdušné prístroje.
Ruská vláda oficiálne zdôraznila, že v Sýrii má len vojenských špecialistov a technických proradcov. Moskva potvrdila, že neprestala poskytovať takúto pomoc sýrskemu režimu, ktorý sa borí s teroristickými skupinami vrátane Islamského štátu.
Text: redakcia SvP
Zdroj: Rosbalt.ru

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/06/kerry-putin-e1456262428926.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/06/kerry-putin-e1456262428926.jpgadminPolitikaBlízky Východ,Rusko,USARozširovanie vojenskej prítomnosti Ruska v Sýrii sa začalo hneď po návšteve iránskeho generálmajora Kasima Sulejmana v Moskve. Sulejman velí strážnym jednotkám „El-Kuds“. Oznámil to televízny kanál Fox News s odvolaním na svoje zdroje v Pentagone. Podľa tejto informácie sa teraz ruskí vojaci zúčastňujú na vedení bojových operácií v občianskej vojne....