Po viac ako dvoch mesiacoch intenzívnych útokov ruského letectva na pozície teroristov v Sýrii pokračuje ruská armáda v rozmiestňovaní svojich síl vo východnom Stredomorí. Vo východnom Stredomorí umiestnila bojovú ponorku Rostov na Done. Ponorka prenikla do najvýchodnejších vôd Stredozemného mora a nachádza sa od 9. 12. pri brehoch Sýrie.

Ponorka v stredu vystrelila viacero rakiet Kalibr a zničila podľa Sergeja Šojgua, ministra obrany RF, „dôležitý sklad munície, fabriku na míny a miesta ropných zdrojov“. Tiež „spôsobila deštrukciu dvoch veliacich centier IŠ v provincii Raqqa“ na východe krajiny.
Peter Cook, hovorca Pentagonu, potvrdil a zdôraznil, že USA ocenili toto dodatočné opatrenie Rusov.
zdroj: Le Monde

Rusko bombarduje Sýriu z morahttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/12/PonorkaRostovnaDone.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/12/PonorkaRostovnaDone-50x50.jpgadminPolitikaislam,Rusko,Stredný východPo viac ako dvoch mesiacoch intenzívnych útokov ruského letectva na pozície teroristov v Sýrii pokračuje ruská armáda v rozmiestňovaní svojich síl vo východnom Stredomorí. Vo východnom Stredomorí umiestnila bojovú ponorku Rostov na Done. Ponorka prenikla do najvýchodnejších vôd Stredozemného mora a nachádza sa od 9. 12. pri brehoch Sýrie. Ponorka...