Moskva nechce zrušiť jednania s Teheránom o predaji lietadiel
Vyjednávania s Iránom o predaji ruských lietadiel budú pokračovať napriek plánom Teheránu nakúpiť západoeurópske lietadlá. Podľa nemenovaného zdroja v ruskom letectve sa islamská republika zaujíma o lietadlá a helikoptéry ruskej výroby.

Irán oznámil úmysel nakúpiť 100 až 114 dopravných lietadiel od spoločnosti Europe’s Airbus, čo neznamená, že krajina odmietla jednať o nákupe ruských lietadiel, oznámil zdroj online denníka
Lenta. ru.

Moskva a Teherán jednajú o dodávke ruských helikoptér, dopravných lietadiel SSJ-100, vojenských a
civilných verzií dopravných IL-76 a TU-24 a Irkut MC-21 pre aerolínie.

Podľa nemenovaného zdroja, Irán sa tiež zaujíma o inováciu lietadiel zo sovietskej éry a tiež o vlastnú výrobu nových lietadiel v spolupráci s Ruskom.

Ruské letecké továrne môžu podľa analytikov pokryť 15-20 % iránskeho trhu.
Rusko chce tiež súťažiť s americkými výrobcami potom, ako prezident Barack Obama zrušil zákaz exportu dopravných civilných lietadiel do Iránu v túto sobotu.

zdroj: Russia Today, preklad: redakcia SvP, foto:Vladimir Pesnya/Sputnik

Rusko a USA chcú dodávať lietadlá Iránuhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/01/IL_76VladimirPesnya_sputnik-e1453116673744.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/01/IL_76VladimirPesnya_sputnik-e1453116673744.jpgadminEkonomikaBlízky Východ,islam,Rusko,USAMoskva nechce zrušiť jednania s Teheránom o predaji lietadiel Vyjednávania s Iránom o predaji ruských lietadiel budú pokračovať napriek plánom Teheránu nakúpiť západoeurópske lietadlá. Podľa nemenovaného zdroja v ruskom letectve sa islamská republika zaujíma o lietadlá a helikoptéry ruskej výroby. Irán oznámil úmysel nakúpiť 100 až 114 dopravných lietadiel od spoločnosti...