Ruskí hackeri sa dostali do e-mailovej poštovej schránky prezidenta Obamu, keď bol v tomto roku hacknutý odtajnený počítačový systém Bieleho domu naznačujúci, že prielom bol oveľa rušivejší, než sa pôvodne myslelo.

Citujúc úradné oznámenia o vyšetrovaní, noviny The New York Times v sobotu oznámili, že zatiaľčo sa nezdá, že hackeri porušili lepšie chránené servre s obsahom Obamových správ z jeho BlackBerry, mohli však manipulovať s prístupom do archívu e-mailov ľudí, s ktorými Obama komunikoval.

Úradníci nepovedali The Times koľko e-mailov bolo zasiahnutých, ale pripustil, že odtajnený systém často obsahuje citlivé informácie vrátane zoznamu akcií, e-mailovej komunikácie s veľvyslancami a diplomatmi a debaty o politike a legislatíve. Samotný prezidentov e-mailový účet sa však nejaví byť  porušený hackermi.

Nechránené siete boli napadnuté a hackeri dostali nechránené informácie, tvrdia úradníci Bieleho domu. Viacerí úradníci majú vo svojich kanceláriách dva počítače, jeden pre operácie v zabezpečených sieťach a druhý je napojený na vonkajšie siete s nechránenými informáciami.

Obamove e-maily boli hackované jednotlivo a cielene a je predpoklad , že boli poslané ruskej vláde. Tieto jednotlivé narušenia bezpečnosti vyzerajú tak vážne, že úradníci to oznámili až niekoľko týždňov po narušení, uviedol The Times.

Zatiaľčo je biely dom zasahovaný každodenne kyber-útokmi a to hlavne z Ruska a Číny, hackovanie  sa deje v čase obnovených tlakov z Ruska, hlavne krízy na Ukrajine a ruských vojenských patrol v EÚ.

zdroj: Fox News

text: redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/BarackObama.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/BarackObama.jpgadminPolitikaRusko,USARuskí hackeri sa dostali do e-mailovej poštovej schránky prezidenta Obamu, keď bol v tomto roku hacknutý odtajnený počítačový systém Bieleho domu naznačujúci, že prielom bol oveľa rušivejší, než sa pôvodne myslelo. Citujúc úradné oznámenia o vyšetrovaní, noviny The New York Times v sobotu oznámili, že zatiaľčo sa nezdá, že hackeri...