Národná duma RF prijala po treťom čítaní balík prezidentských zákonov o vytvorení vojsk Ruskej gardy a o zodpovedajúcej federálnej službe.

Ako uviedla agentúra RIA Novosti, toto vojsko sa bude môcť zaoberať  plnením úloh s použitím zbraní. Vojská Ruskej gardy dostanú tiež plnú moc na nevyhnutné potlačenie masových neporiadkov v nápravných zariadeniach a tiež na rozviednu činnosť v oblastiach  plnenia služobno-vojenských úloh.

Rosgvardii budú udelené plné moci Vnútorných vojsk Ministerstva vnútra, SOBR, OMON a CSN MVD.

„Vojská národnej gardy uskutočňujú svoju činnosť na základe princípov zákonnosti, dodržania práv a slobôd človeka a občana, jediného vedenia a centrálneho riadenia“, hovorí sa vo výklade zákona.

Po dopracovaní prvotného variantu návrhu zákona  sa v dokumente objavila aj reglementácia postupu zaberania automobilov. Vojsko Ruskej gardy dostalo právo uskutočniť zabranie  auta v prípadoch, keď  je to nevyhnutné pre záchranu života, bezpečnosti na masových podujatiach  a tiež pre zadržanie podozrivého z trestného činu.

V apríli prezident RF Vladimir Putin oznámil vytvorenie Národnej gardy na základe vojsk ministerstva vnútra a na vrhol Štátnej Dume zodpovedajúce projekty.

russian.rt.com

Ruská duma prijala zákon o vytvorení vojsk Ruskej gardyhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/MedvedevPutin.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/MedvedevPutin-300x276.jpgadminPolitikaRuskoNárodná duma RF prijala po treťom čítaní balík prezidentských zákonov o vytvorení vojsk Ruskej gardy a o zodpovedajúcej federálnej službe. Ako uviedla agentúra RIA Novosti, toto vojsko sa bude môcť zaoberať  plnením úloh s použitím zbraní. Vojská Ruskej gardy dostanú tiež plnú moc na nevyhnutné potlačenie masových neporiadkov v nápravných zariadeniach a tiež...