Základný africký problém: nie je voda. No bude.

Na africkom kontinente je kríza nielen kvôli politickým a ekonomickým tlakom zo strany Saudov, či islamských náboženských militantov. Hlavný tlak, ktorý pôsobí celoplošne je nedostatok vody a klimatické zmeny vedúce k znemoženiu života na plochách, ktoré donedávna oplývali zeleňou.

Ku zlepšeniu podmienok a tým stabilizácii doterajšej migrácie smerom na sever môže viesť zlepšenie prístupu k vode širokým vrstvám africkej populácie. Zároveň je to bezpečný projekt pre umiestnenie svojich investícií do budúcna.

Spoločnosť „Sunwaterlife“ vo francúzskom Toulouse hodlá sústrediť prostriedky do fondov, z ktorých sa bude dotovať tvorba vodných zdrojov pre asi 120 mil. Afričanov. Táto platforma developovala už systém Aqualink, ktorý funguje ako čistička a výrobník pitnej vody.

Zariadenie je celkom autonómne a prenosné, čistí a udržuje vodu. Rôzne filtre dovoľujú odstraňovať častice, ktoré sú zodpovedné za choroby ako cholera. Elektricky poháňaná pumpa je napájaná z fotovoltaických článkov. Firma už prítomná v Afrike je partnerkou nadácie „It´s about my Africa“. Táto výroba má na čiernom kontinente vlastnú sieť partnerov.

Podľa prepočtov realizovaných spoločnosťou „It´s about my Africa“ by mala získať viac ako jednu miliardu eur, ktoré poslúžia na inštaláciu zariadení Aqualinku. Jednu miliardu eur považujú však za symbolickú cenu. Na stránke kampane tohto projektu sú rôzni donori, ktorí darujú 10 tisíc eur, no aj menej. Aqualink predpokladá inštaláciu zariadení na filtrovanie vody do konca kampane 20. februára 2016.

©Ľudmila Balážová-Marešová

Riešenie migrácie: filtrovaná vodahttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/Danova-licencia.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/Danova-licencia.jpgadminEkonomikaInvestičné radyZákladný africký problém: nie je voda. No bude. Na africkom kontinente je kríza nielen kvôli politickým a ekonomickým tlakom zo strany Saudov, či islamských náboženských militantov. Hlavný tlak, ktorý pôsobí celoplošne je nedostatok vody a klimatické zmeny vedúce k znemoženiu života na plochách, ktoré donedávna oplývali zeleňou. Ku zlepšeniu podmienok a tým stabilizácii doterajšej migrácie...