LagerOsviencim
Zdroj: redakcia SvP

V súčasnosti sa v Maďarskom štáte prejavuje druh inovovaného nacizmu v rámci toho, čomu sa hovorilo v období 1944-1945 „Strana šípových krížov“. Hnutie Jobbik má politický program postavený nielen na maďarskom šovinizme a revizionizme  – návrate k Uhorskej monarchii, ale aj na prenasledovaní národnostných menšín – cigánizme, antižidovskom názorovom spektre a potláčaní slovenskej menšiny, bez ohľadu na to, že čo na to Európska komisia a ostatné „parlamenty“.

Títo znovuzrodení neonacisti sa dnes volajú hnutie „Jobbik“, „hnutie 64 stolíc“ a mnohé ďalšie extrémistické občianske združenia, spolky a nadácie zahalené v uhorskej zástave.

No dnes sa nepochoduje pod štandardami so symbolmi Šípových krížov. Je to čosi iné, čo Slovákom berie ich dvojkríž.

 

Jobbik je jasným vodcom všetkých extrémistov v Maďarsku vďaka tomu, že je druhou najväčšou parlamentnou politickou silou po FIDESZ-e. Po roku 2014 sa pozícia Jobbiku posilnila s nástupom islamizmu a jeho extrémnej formy Daech-u. Teroristické akcie v EÚ potvrdzujú maďarský Jobbik v jeho úlohe ochrancu všetkého maďarského živlu v Karpatskej kotline a je ťažké predstaviť si, že jeho politická pozícia sa oslabí. Naopak.

Na maďarskej extrémistickej scéne sa činí aj šovinistický mládežnícky subjekt „Hnutie 64 žúp“ (alebo stolíc), ktoré je výrazne militantné a volá po obnovení tzv. veľkého Uhorska.

Situácia v Maďarskom štáte je pripravená tak, aby sa v prípade nebezpečenstva prevzala moc a nastolila diktatúra ultrapravičiarov. Gábor Vona z Jobbiku chce v roku volieb 2018 hnutie skonsolidovať. 64 žúp vydáva už teraz signály novej aktivity. V roku 2015 demonštrovalo 64 žúp pred slovenskou ambasádou v Budapešti s výkrikmi „Slovensko, nenávidíme ťa!“ Mládežníci pochodovali za svitu fakieľ v rovnošatách. HVIM a Jobbik spolu skandovali „Preč s Trianonom“. Ultrapravičiari nezostali opustení, k ich výstupu sa pridali aj samotní policajti, ktorí mali zabezpečiť dodržanie zákonnosti.

4. júna 2016 mašírovali osoby zo 64 stolíc pred ambasádami Srbska, Rumunska a Slovenska opäť. Je to deň, keď vošla do platnosti Trianonská zmluva a celý systém dohôd určujúcich rozpad Uhorského „kráľovstva“. Znovu boli na scéne polícia, zátarasy a Maďarská národná garda v uniformách. Účastníci demonštrovali „proti nespravodlivému mierovému diktátu“. V spomenutých krajinách im bránia verbovať miestnych mladých Maďarov. 64 žúp tiež vyzývalo uzákoniť autonómiu južného Slovenska.

Celý blok ultrapravicových strán a hnutí tiež vyhlásil 4. jún za deň národnej spolupatričnosti.

Z uvedených faktov možno odvodiť, ako by sa táto politická zostava zachovala, keby veci na Slovensku dospeli do štádia ozbrojeného odporu proti islamským teroristom. Slovensko je v pozícii terču, do ktorého môžu triafať maďarskí šovinisti v mundúroch Maďarskej gardy aj teroristi aktivizovaní Islamským štátom.

Súvisiace články: 1. Renesancia hákového kríža

2. Renesancia hákového kríža: česká DSS /sriál/

3. Renesancia hákového kríža: nemecký neonacizmus /seriál/

4. Renesancia hákového kríža: krajná pravica po rakúsky

5. Renesancia hákového kríža: Ukrajinskí nacisti ovládajú parlament

©redakcia Svet v preklade.sk

 

Renesancia hákového kríža: maďarskí ultrashttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/07/LagerOsviencim-150x113.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/07/LagerOsviencim-50x50.jpgadminPolitikafašizmus+nacizmus,Maďarský štátV súčasnosti sa v Maďarskom štáte prejavuje druh inovovaného nacizmu v rámci toho, čomu sa hovorilo v období 1944-1945 'Strana šípových krížov'. Hnutie Jobbik má politický program postavený nielen na maďarskom šovinizme a revizionizme  - návrate k Uhorskej monarchii, ale aj na prenasledovaní národnostných menšín - cigánizme, antižidovskom názorovom...