Dělnická strana sociální spravedlnosti – DSSS

Táto česká strana je neparlamentná extrémistická a krajne pravicová, vznikla 21. januára 2004. Je oficiálne registrovaná na ministerstve vnútra ČR. Od zakázania Dělnické strany v roku 2010 ide DSSS v jej stopách. Predseda strany je zdedený tiež po Dělnickej strane. Tomáš Vandas ako predseda prevzal funkciu po svojej matke. Je to rodinná firma podobne ako francúzsky Front national. Ideológiou tejto strany je ňou oficiálne proklamovaný národný socializmus, evidentný populizmus, euroskepticizmus, národný konzervativizmus, anticigánizmus a antisionizmus.

Miloš Zeman sa vyjadril o DSSS ako o neonacistickom nebezpečí na pietnom akte za obete z Lidíc tento rok pri príležitosti 74. výročia masakry. Vo svojom prejave prepojil DSSS so slovenskou stranou, v súčasnosti už parlamentnou, Mariana Kotlebu. Tiež konštatoval, že DSSS a jej šéf aktívne podporovali Kotlebu počas volebnej kampane 2016.

Tohtoročné jesenné voľby v Česku budú musieť strpieť volebnú kampaň DSSS spoločne s novou extrémistickou skupinou Národní socialisté – LEV 21.  Pritom LEV 21 zakladal  bývalý premiér Paroubek ako ľavicovú stranu, kde volili aj Rómovia. Predseda LEV 21 Petr Benda vyhlásil, že pôjde do volieb s Vandasovou DSSS. Majú namierené do krajských  samosprávnych orgánov a do českého Senátu. Doteraz sa im však nepodarilo dostať sa do parlamentu.
Minulý rok sa Vandas vyslovil proti Andrejovi Babišovi a jeho mocenským chúťkam a proti islamizácii Európy a imigratom.
Ďalšími menami, ktoré sa objavujú vo vedení strany DSS sú Jiří Froněk, Svatopluk Černý, Jiří Štěpánek a Erik Lamprecht.
Dělnická strana sociální spravedlnosti je typická krypto-nacistická strana, ktorá sa skrýva pod maskáčom sociálnej robotníckej strany, no vykazuje znaky neonacizmu (pretože je antisionistická).

Súvisiaci článok: 1. Renesancia hákového kríža

3.  Renesancia hákového kríža: nemecký neonacizmus /seriál/

4. Renesancia hákového kríža: krajná pravica po rakúsky

5. Renesancia hákového kríža: ukrajinskí nacisti ovládajúparlament 
©Ľudmila Balážová-Marešová
zdroje k článku možno uvidieť  na požiadanie

Renesancia hákového kríža: česká DSSS https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/07/Diagrama_de_nolan-e1468333737431.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/07/Diagrama_de_nolan-e1468333737431.pngadminPolitikaEÚ,Neonacizmus,seriál Renesancia hákového krížaDělnická strana sociální spravedlnosti – DSSS Táto česká strana je neparlamentná extrémistická a krajne pravicová, vznikla 21. januára 2004. Je oficiálne registrovaná na ministerstve vnútra ČR. Od zakázania Dělnické strany v roku 2010 ide DSSS v jej stopách. Predseda strany je zdedený tiež po Dělnickej strane. Tomáš Vandas ako predseda prevzal funkciu po...