Vatikán, 8.6. – Pápež František sa v súkromí stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom vo Vatikáne na rozhovore. Vyzval v ňom na úprimné a pevné úsilie, ktoré prinesie mier Ukrajine.

Hovorca Vatikánu ctihodný Federico Lombardi povedal, že ich rozhovory sa sústredili na ukrajinský konflikt a Blízky východ, kde sa Svätá stolica obáva o osud kresťanskej minority.

Bola to medzi nimi druhá schôdzka od roku 2013, keď sa František stal pápežom. Lombardi povedal, že František prízvukoval potrebu priniesť mier Ukrajine pomocou dialógu a implementácie minských dohovorov. František tiež urgoval humanitárnu pomoc.

Počas tej istej cesty sa Vladimir Putin stretol s talianskym premiérom Matteom Renzim, na konci tlačovej konferencie o výstave Expo Rho pri Miláne si podali ruky 10. júna 2015. Ruský prezident Putin sa stretol aj s Monsignorom Georgom Gaensweinom, keď prišiel do Vatikánu kvôli osobnej audiencii u pápeža v ten istý deň.

Putin sa tiež stretol s talianskymi predstaviteľmi a pápežom, keď USA dodávalo odvahu Vatikánu, aby dosiahol, že Západ odsúdi akcie Moskvy .

zdroj: Associated Press

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/František-362x460.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/František-300x300.pngadminPolitikaEÚ,Rusko,VatikánVatikán, 8.6. - Pápež František sa v súkromí stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom vo Vatikáne na rozhovore. Vyzval v ňom na úprimné a pevné úsilie, ktoré prinesie mier Ukrajine. Hovorca Vatikánu ctihodný Federico Lombardi povedal, že ich rozhovory sa sústredili na ukrajinský konflikt a Blízky východ, kde sa Svätá...