Vladimir Putin udržuje svoju pozíciu v ukrajinskom konflikte
Dva dni po štvorstrannom samite v Minsku znovu potvrdil svoju pozíciu v konflikte na Ukrajine vo verejnom vysielaní dnes v pondelok 9. februára v egyptskom denníku Al Ahram. Ruský prezident prišiel v ten istý deň do Egypta na dvojdňovú oficiálnu návštevu egyptského prezidenta Abdel Fattah Al-Sissiho.


Odtiaľ sa vydá do Minska, kde sa má stretnúť s Francoisom Hollandom, kancelárkou Angelou Merkelovou a ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom. Ale upozornil, že samit sa bude konať len ak budú môcť byť pozície tam odsúhlasené“ medzi rôznymi účastníkmi, ktorí vyplývajú z konfliktu.


Koniec vojenských operácií
Vo svojom prejave sa silný muž z Kremľa zmienil, že Kyjev musí urobiť koniec so svojimi vojenskými operáciami na východe krajiny a prestať skúšať ekonomické nátlaky na regióny obsadené separatistickými vzbúrencami. „Najdôležitejšia podmienka ustálenia situácie je bezprostredné prímerie a koniec trestnej operácie údajne anti-teroristickej“ v oblasti, zhodnotil to.


Vladimir Putin rovnako zopakoval, že násilnosti sú dôsledkom „pádu štátu“ podporeným Západom, ktorý viedol k pádu proruského prezidenta Viktora Janukovyča v predošlom roku. „ Ultranacionalisti, ktorí získali moc, používajú vojenskú silu aby zatlačili krajinu na okraj rozpadu a angažujú sa v bratovražednej vojne“, dodal ruský prezident.
Ak Moskva poprie svoj vplyv na konflikt na východnej Ukrajine, kyjev a Západ mu ukážu prst, za jeho pdporu rebelom a rozmiestneniu pravidelných jednotiek na ukrajinskej pôde.
Zdroj:Le Monde+Reuters
Preklad: redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/PutinVodka-e1423478290281.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/PutinVodka-300x300.jpgadminPolitikaRusko,UkrajinaVladimir Putin udržuje svoju pozíciu v ukrajinskom konflikte Dva dni po štvorstrannom samite v Minsku znovu potvrdil svoju pozíciu v konflikte na Ukrajine vo verejnom vysielaní dnes v pondelok 9. februára v egyptskom denníku Al Ahram. Ruský prezident prišiel v ten istý deň do Egypta na dvojdňovú oficiálnu návštevu egyptského...