Punková skupinka ruských feministiek a aktivistiek proti Putinovi vydala v stredu nový hudobný titul s názvom Policajný štát. Nová kompozícia prispieva k programu ženskej kapely Pussy Riot, ktorý by mal pomôcť porovnať Putina a Trumpa, čo sa celé vyvinulo do kritiky oboch mocných mužov dvoch veľmocí v inom videu.

Policajný štát bol zverejnený pri príležitosti prvého výročia zvolenia Donalda Trumpa – 8. novembra 2017.

Videoklip uvádza na scénu policajta, ktorý demoluje hračky pred zrakmi detí vo farebných kuklách, ktoré sa stali značkou Pussy Riot či prikladá na hrdlo dievčiny meč.

Hoci USA nie je autoritársky štát, Nadežda Tolokonnikova z Pussy Riot mieni, že Donald Trump ide v stopách ruského mocnára, pre ktorého americký prezident  vyjadril v minulosti svoj obdiv.

„Keď Trump povedal, že médiá šíria falošné informácie a že nie sú poverené toto robiť, pre mňa to bolo skutočne zlé znamenie, pretože to bol Putinov spôsob myslenia, keď sa dostal k moci“, vyhlásila Tolokonnikova v jednej newyorskej kaviarni pre agentúru AFP.

Nadeždu Tolokonnikovú tiež znepokojilo Trumpovo opakované vyjadrenie, že Hillary Clintonová bude uväznená, čo jej takisto pripomenulo jej pôvodnú vlasť.

Tolokonnikova a Aľjochina boli väznené skoro dva roky za chuligánstvo potom, ako predviedli  antináboženskú  „modlitbu“ proti Putinovi v roku 2012 v Katedrále Krista Spasiteľa blízko Kremľa.

Policajný štát je prvý kus tejto skupiny od októbra 2016. Hudobne je to nový opus napísaný spoločne Nadeždou a jej americkým producentom Rickym Reedom. Video je tak trochu naivistické a veľmi málo umelecky štylizované, chce sa blížiť k abstrakcii a psychedélii.

Pussy Riot zdôrazňujú pri vysvetľovaní obsahu videa svoju fascináciu otvoreným duchom detí a chcú dodať odvahu mnohým adolescentom, aby sa zúčastňovali aktuálnych protiputinovských manifestácií v Rusku.

text: redakcia SvP, zdroje: francúzska a americká tlač

 

Uložiť

Uložiť

Pussy Riothttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/11/Pussy_Riot_by_Igor_Mukhin-e1510515970989.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/11/Pussy_Riot_by_Igor_Mukhin-e1510515970989.jpgadminKultúraHudba,Rusko,USAPunková skupinka ruských feministiek a aktivistiek proti Putinovi vydala v stredu nový hudobný titul s názvom Policajný štát. Nová kompozícia prispieva k programu ženskej kapely Pussy Riot, ktorý by mal pomôcť porovnať Putina a Trumpa, čo sa celé vyvinulo do kritiky oboch mocných mužov dvoch veľmocí v inom videu. Policajný štát bol zverejnený pri...