Vyšetrovanie vraždy opozičného politika Borisa Nemcova sa znovu vrátilo k hlavnej svedkyni prípadu, 23-ročnej Ukrajinke Anne Durickej. Zdroje z orgánov spravodlivosti uviedli, že ju plánujú predvolať na procedúru identifikácie vraha. Mladá žena strávila dostatočne veľa času s Nemcovom, preto mohla zabudnúť na ľudí, ktorí ho možno sledovali. Durickej ukážu všetkých uväznených v súvislosti s touto kauzou a nie je vylúčené, že by mohla spoznať niekoho z nich ako vraha alebo jeho kumpánov, keďže sa nachádzala v momente atentátu tesne pri ňom.

Podľa slov zdroja informácií vo vyšetrujúcich orgánoch podľa denníka Izvestija identifikácia môže byť osobne priamo v Moskve ale takisto aj v Kyjeve podľa fotografií zadržaných. Advokáti obvinených, taktiež aj Zaura Dadajeva hovoria, že ich klienti sa neboja stretnúť s Durickou, pretože sú nevinní.

Zdroj: Nezavisimaja gazeta

Preklad: redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/BorisNemcov_-TASSOlegBuldakov.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/BorisNemcov_-TASSOlegBuldakov.jpgadminPolitikaKauza Nemcov,RuskoVyšetrovanie vraždy opozičného politika Borisa Nemcova sa znovu vrátilo k hlavnej svedkyni prípadu, 23-ročnej Ukrajinke Anne Durickej. Zdroje z orgánov spravodlivosti uviedli, že ju plánujú predvolať na procedúru identifikácie vraha. Mladá žena strávila dostatočne veľa času s Nemcovom, preto mohla zabudnúť na ľudí, ktorí ho možno sledovali. Durickej ukážu všetkých uväznených v súvislosti...