Príjem veľkého počtu žiadateľov o azyl má stáť Nemecko asi 10 miliárd eur len tento rok, čo je štyrikrát viac ako v predošlom roku, vykalkuloval to Frankfurter Allgemeine Zeitung vo svojom vydaní na zajtrajšok.

Zvýšenie zamýšľaného rozpočtu je proporčné voči počtu migrantov zaregistrovaných na nemeckej pôde: 800 000 mužov, žien a detí muselo požiadať o azyl v roku 2015 oproti 203 000 osobám v predošlom roku, ako oznámil Berlín toto leto.

Predtým, keď nemecká vláda nezverejňovala svoje predpoklady, uvažovalo sa o maxime pre mesiac júl 5,6 mld. € pre tento rok ako náklad na prijatie 450 000 osôb, napísal konzervatívny denník. S netto príchodom na nemeckú pôdu pripadá suma 10 miliárd koherentnejšia administrácii krajiny na federálnej, regionálnej aj obecnej úrovni.

Štát zvýšil ročný náklad na jednu osobu z 12 000 na 13 000 € ako cenu za utečenca pre obce, ktoré ich integrujú počas čakania na azyl, poskytujú jedlo, medicínsku starostlivosť a vreckové. Ku tomu sa pridáva pol miliardy € na doplnkové miesta vyučujúcich platené regionálnymi vládami, takisto ako náklady na 2000 zamestnancov platených Federálnym úradom pre imigráciu a utečencov a posilnenie polície vo výške vopred nespresnenej.

V nedeľu večer sa má konať schôdzka kvôli zorganizovaniu náhrad nákladov medzi štátom a miestnymi kolektívmi, o ktorých sa musí rozhodnúť najneskôr do 24. septembra, keď bude schôdza medzi vládou a regionálnymi admistráciami.
Zdroj: Le Figaro
Preklad: redakcia SvP

Migranti na hranici Srbska a Maďarska – foto:AFP/Csaba Segesvari

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/08/Migranti-v-Madarsku.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/08/Migranti-v-Madarsku.jpgadminEkonomikaBlízky Východ,EÚ,Migrácia v EÚPríjem veľkého počtu žiadateľov o azyl má stáť Nemecko asi 10 miliárd eur len tento rok, čo je štyrikrát viac ako v predošlom roku, vykalkuloval to Frankfurter Allgemeine Zeitung vo svojom vydaní na zajtrajšok. Zvýšenie zamýšľaného rozpočtu je proporčné voči počtu migrantov zaregistrovaných na nemeckej pôde: 800 000 mužov, žien...