V bojoch na východe Ukrajiny, hlavne počas bombardovania, bolo zabitých 16 osôb za posledných 24 hodín, oznámili v pondelok (dnes) ukrajinské úrady.
„Ukrajina stratila deväť vojakov, 26 iných bolo ranených“, podľa hovorcu armády. Strety boli zvlášť intenzívne v sektore Debaľceva, dôležitého železničného a cestného uzla na sever od Donecka. Podľa náčelníka  polície lojálneho Kyjevu v tomto regióne, bombardovanie zo strany separatistov na mestá Avdiivka a Debaľcevo spôsobilo sedem mŕtvych spomedzi civilov.
Výbuchy v Donecku
V meste Doneck, hniezde rebelov, streľba artilérie znovu dobyla o 4. hodine rannej pozície rebelov a pokračovala doobeda.
V nedeľu večer sa udiala silná explózia v obvode vojenskej továrne vyrábajúcej priemyselné výbušniny, granáty a letecké bomby. Hovorca ukrajinskej armády podporil tézu, podľa ktorej bol zasiahnutý sklad munície vzbúrencov ale nepotvrdil, či to bola delostrelecká strela armády.
Zdroj: Le Monde
Preklad: redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/DebaľcevoVojak-Ukrajiny-e1423479816360.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/DebaľcevoVojak-Ukrajiny-300x300.jpgadminPolitikaRusko,UkrajinaV bojoch na východe Ukrajiny, hlavne počas bombardovania, bolo zabitých 16 osôb za posledných 24 hodín, oznámili v pondelok (dnes) ukrajinské úrady. „Ukrajina stratila deväť vojakov, 26 iných bolo ranených“, podľa hovorcu armády. Strety boli zvlášť intenzívne v sektore Debaľceva, dôležitého železničného a cestného uzla na sever od Donecka. Podľa...