Nariadenie o zastavení vojnovej činnosti sa vzťahuje na ozbrojené sily Ukrajiny, Národnej gardy, útvary ministerstva vnútra, útvary pohraničnej stráže, útvary Bezpečnostnej služby Ukrajiny. Tento príkaz vyslovil Petro Porošenko na zasadaní generálneho štábu Ukrajiny, ktorého slová vysielal televízny kanál 112.

O polnoci podľa kyjevského času (1.00 hod. moskovského času) sú povinné v Donbase nastúpiť režim prerušenia boja v súlade s minskou dohodou. Ráno v sobotu predstavitelia samovyhlásených Doneckej a Luganskej ľudovej republiky tiež už vydali príkaz svojim útvarom o zavedení režimu prerušnia bojov v súlade s dohodou.


Súvisiaci článok Minský dohovor


Niektorí ruskí analytici tento stav charakterizujú ako akýsi nejasný typ autonómie v rámci Ukrajiny zároveň previazanej aj s Ruskou federáciou. Je to podľa nich to, o čo sa snažili už od samého začiatku (Rusko). V súčasnosti však ide aj o ustanovenia o výplatách ukrajinských dôchodkov a iných sociálnych platbách, obnove bankového systému (ukrajinského) atď.

Prímerie tejto vojny však neznamená aj prímerie v Debaľcevskom kotli, ktoré Putin a jeho normandská štvorka nezapracovali do znenia zmluvy, podľa názoru ruskej strany. V tomto úseku frontu sa bojuje aj naďalej.

zdroj: Ria Novosti

foto:Ria Novosti

text: redakcia SvP

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/DonbasRianovosti.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/DonbasRianovosti-300x203.jpgadminPolitikaUkrajinaNariadenie o zastavení vojnovej činnosti sa vzťahuje na ozbrojené sily Ukrajiny, Národnej gardy, útvary ministerstva vnútra, útvary pohraničnej stráže, útvary Bezpečnostnej služby Ukrajiny. Tento príkaz vyslovil Petro Porošenko na zasadaní generálneho štábu Ukrajiny, ktorého slová vysielal televízny kanál 112. O polnoci podľa kyjevského času (1.00 hod. moskovského času) sú povinné...