V USA sa roztrhlo vrece, z ktorého sa vysypalo more nepriateľov nastávajúceho prezidenta. Antitrumpovská kampaň po prehraných voľbách dosiahla rozmery, ktoré sú ojedinelé v histórii amerických demokratických volieb. Od celkom marginálnych hlúpostí ako je zlé jedlo v reštaurácii Gril v Trumpovom mrakodrape (stránka Vanity Fair), cez ohováranie Ivanky Trump, ktorá má vraj neprimerané ambície dostať sa do tímu budúceho prezidenta (tiež Vanity Fair) až po vážnejšie politické komentáre na CNN.

Britská BBC a ľavičiarsky The Guardian píšu otvorene o ťažkostiach zjavujúcich sa na politickom obzore Donalda Trumpa.

Washington Post obsahuje niekoľko strán článkov o Trumpovi. Široká paleta článkov o Trumpovi a jeho volebnom tíme píše nielen o hlúpostiach ale aj o serióznych výhradách, ako je napríklad financovanie kampane tabakovým koncernom a jeho prepojenou firmou alebo o lžiach, ktoré šíril Trump aby získal voličské hlasy.

BBC sa tiež nesnaží vytvárať pozitívny image. Zabudlo sa u nich na zahmlievanie a politický newspeak, otvorene sa píše o problematickom nástupe Trumpovho tímu do úradu.

Závažnejšie fakty uvádza seriózny The Guardian, ktorý sa zameriava na situáciu hlavne v zahraničnej politike. Z tohto ministerstva nastal davový únik vyššie postavených úradníkov.

Guardian píše, že neobvyklý počet mladších úradníkov z Národnej bezpečnostnej rady odchádza alebo chce odísť kvôli prichádzajúcemu poradcovi Michaelovi Flynnovi. Tento údajne zdieľal utajené informácie zahraničným vojenským predstaviteľom. Biely dom čelí exodu zamestnancov, ktorí riadia zahraničnú politiku, ako uvádzajú bývalí a terajší úradníci.

Všetci vysoko postavení zamestnanci Bieleho domu a Rady národnej bezpečnosti už rezignovali a zvyšok 400 zamestnancov sú civilní zamestnanci z iných odborov.

CNN uviedla, že bývalý šéf DIA (vojenská rozviedka) vymazal tweet, ktorý odoslal pred voľbami a ktorý spomínal Hillary Clintonovú , že sa zúčastnila na kriminalite zameranej na deti.

Všetky médiá sa zaoberajú voliteľmi a tlakom na nich, ktorí majú v decembri potvrdiť Trumpa v jeho nástupe do Bieleho domu. Títo volitelia však môžu len teoreticky zvrátiť výsledok všeobecných volieb.

Najnovšie správy hovoria, že ani prepočítavanie hlasov vo Wisconsine nedopadlo zaujímavo pre Hillary. Dokonca sa prišlo na to, že 131 hlasovacích lístkov bolo neplatných, teda je to v jej neprospech.

Najzávažnejšie je tvrdenie demokratov ústami Johna Podestu, šéfa volebného tímu Hillary Clintonovej, že voľby boli zmanipulované a ovplyvňované ruskými agentami a že ruskí hackeri napadli softvér, ktorý umožňoval počítať hlasy. O podrobnostiach sa dozviete v tomto článku.

Záporná kampaň proti Trumpovi je široká a intenzívna. Zachádza sa tak ďaleko, že dokonca netreba v denníkoch a magazínoch platiť za čítanie antitrumpovskej kampane. No v médiách, ktoré držia stranu Clintonovej sa určite nespomína kauza s potenciálom celkom zničiť renomé Clintonovej, Obamu aj celej demokratickej strane.

Mainstreamové médiá obchádzajú tento príbeh veľmi naširoko. Ide totiž o háklivú pedofilnú aféru, ktorá sa však  napriek odporu predrala na svetlo sveta zásluhou alterntívnych médií, ktoré nie sú poplatné vplyvným politickým stranám. V tomto škandále, ktorý visí nad hlavami mnohých politických činiteľov, menovite aj spomenutému Johnovi Podestovi a jeho bratovi, ktorý je prepojený s pedofilnou centrálou sa spomínajú nielen Clintonovci ale aj Obama a jeho zamestnanci v Bielom dome. Ide o pizzeriu, ktorá je už v štátoch dávnejšie príslovečná  pre svoje aktivity so zneužívaním detí a nachádza sa vo Washingtone D.C.

©redakcia SvP

 

 

 

 

 

Prehľad protitrumpovskej americkej tlačehttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/12/Donald_Trump_August_19_2015_cropped-e1482145953346.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/12/Donald_Trump_August_19_2015_cropped-e1482145953346.jpgadminPolitikaDonald Trump,politika,USAV USA sa roztrhlo vrece, z ktorého sa vysypalo more nepriateľov nastávajúceho prezidenta. Antitrumpovská kampaň po prehraných voľbách dosiahla rozmery, ktoré sú ojedinelé v histórii amerických demokratických volieb. Od celkom marginálnych hlúpostí ako je zlé jedlo v reštaurácii Gril v Trumpovom mrakodrape (stránka Vanity Fair), cez ohováranie Ivanky Trump, ktorá má vraj neprimerané...