YSLPierre Niney odchádza z divadla
Na Slovensku známy protagonista filmu „Yves Saint-Laurent“ Pierre Niney dal výpoveď z divadla Comédie francaise so zámerom plne sa venovať filmovej kariére. Mladý 26-ročný herec dostal vo februári 2015 francúzske ocenenie César pre najlepšieho herca a to za rolu vo filme Yves Saint-Laurent (réžia Jalil Lespert), kde zosobňuje módneho tvorcu.
Opustiť túto významnú divadelnú parížsku scénu z vlastného rozhodnutia je v živote herca vývojový skok. Obdobne sa rozhodla v roku 2007 Marina Hands, ktorá opustila Maison de Moliére tiež po obdržaní ceny César za svoju úlohu vo filme Lady Chatterley.

YSLVogue
YSL vo Vogue. foto: Vogue

Pierre Niney vstúpil do tohto svätostánku divadla v roku 2010 vo veku 21 rokov. Hral v rôznych kusoch ako Un fil de patte od Feydeaua, Un chapeau de paille d´Italie od Labicha či vo Phaedrovi od Racina. Comédie francaise jeho odchod nekomentovala. Mladý herec s dlhou siluetou a jemným úsmevom robil kariéru Prometea divadla, objavoval sa vo významných inscenáciách, ktoré boli ohodnocované pravidelne Cézarmi v kategórii „najlepší nádejný herec“.
Tento týždeň sa objaví na plagátoch filmu Un homme idéal, čo je filmový thriller od režiséra Yanna Gozlana, kde hrá hlavnú postavu spisovateľa, ktorý notoricky využíva texty iných autorov. Objaví sa aj vo filmoch Hugha Hudsona Les chariots de Feu (Ohnivé vozy ) a Greystoke, kde bude hrať po boku Antonia Banderasa. V roku 2016 si zahrá vo filme Yvesa Cousteaua, syna Jacquesa-Yvesa Cousteaua vo filme s názvom L´Odyssée (režisér Jérôme Salle).

Trailer Un homme idéal


Text: redakcia SvP
Zdroj: Le Monde

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/YSL.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/YSL-50x50.jpgadminKultúraFilm,FrancúzskoPierre Niney odchádza z divadla Na Slovensku známy protagonista filmu 'Yves Saint-Laurent' Pierre Niney dal výpoveď z divadla Comédie francaise so zámerom plne sa venovať filmovej kariére. Mladý 26-ročný herec dostal vo februári 2015 francúzske ocenenie César pre najlepšieho herca a to za rolu vo filme Yves Saint-Laurent (réžia Jalil...