Zmrazenie spolupráce USA a Ruska

Minister zahraničia USA John Kerry sa vyjadril dnes na konto ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova, že USA zamrazí kooperáciu v Sýrii s ruskou stranou, ak Moskva neurobí koniec s bombardovaním mesta Aleppo.

Dvaja ministri sa vzájomne informovali telefonicky, že USA sa pripravuje na ukončenie svojho spoluangažovania v Sýrii s ruskými ozbrojenými silami. Jedná sa hlavne o účasť  v v spoločnom centre vojenskej koordinácie. Toto bolo plánované v dohode podpísanej v Ženeve 9. setembra, čo však do desiatich dní skolabovalo.

zdroj: Le Figaro

Predčasné skončenie kooperácie USA-Rusko v Sýrii kvôli Aleppu?https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/al-Nusra.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/al-Nusra.jpgadminPolitikaStredný východ,Vojna v SýriiZmrazenie spolupráce USA a Ruska Minister zahraničia USA John Kerry sa vyjadril dnes na konto ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova, že USA zamrazí kooperáciu v Sýrii s ruskou stranou, ak Moskva neurobí koniec s bombardovaním mesta Aleppo. Dvaja ministri sa vzájomne informovali telefonicky, že USA sa pripravuje na ukončenie svojho spoluangažovania v Sýrii s ruskými ozbrojenými silami....