Nie je to nekonečná, ale skutočne, naozaj veľká vojna. Kolosálna a absurdná podľa súčasnej filmovej tradície Marvelu poskytujúca surrealistickú zábavu. Je to boj medzi silou kozmickej bezbožnosti a chaoticky zostaveným super-tímom superhrdinov Marvelu, ktorý komplikuje tendencia doktora Strangea zrelaxovať sa vo chvíľach bojového stresu.

Uvidíme niektoré veľmi neočakávané rodinné vzťahy, ktoré sme ani netušili. Uvidíme aj niektoré prekvapujúce úmrtia – o ktorých, samozrejme, čím menej povedané, tým lepšie. Okrem toho sa objavia na plátne aj omyly v podobe prekvapivých opomenutí v osobách a obsadení.

Pomstitelia: Nekonečná vojna je obrovská bitka, ktorú tvorcovia Anthony a Joe Russo obohatili niektorými presahmi do JRR Tolkienovho Návratu kráľa a do Harryho Pottera od JK Rowlingovej. Celé je to zvýraznené farbami, tvarmi a zvukmi preháňajúcimi všetky štandardné obrazové elementy.

Filmový príbeh je ladený v štýle dekadencie 21. storočia, no má momenty, keď máte pocit, že vás strhol a musíte mu fandiť.

Čo sa týka deja. Zem je ohrozená masívnym zlovoľným tvorom s obrovskou hrebeňovou bradou s názvom Thanos, ktorého hrá Josh Brolin. Pachtí sa za získaním talizmanov – kameňov a chce ich umiestniť do otvorov vo svojej rukavici, aby ňou zničil čo ho napadne.

Objavujú sa tu aj dobrí chlapíci v rôznych improvizovaných falangách, v ktorých majú alfa muži tendenciu sa hádať. Tony Stark (Robert Downey Jr) je zdokonalený doktorom Strangeom (Benedictom Cumberbatchom), ktorý sa štylizuje do génia s intelektuálnou nadradenosťou. Spider-Man (Tom Holland) sa tiež objaví s narážkami na odkazy pop kultúry. Thor (Chris Hemsworth) sa ocitne v tíme so Strážcami galaxie a Peter Quill (Chris Pratt) je zastrašovaný Thorovým božským mačizmom.

Možno tu nájsť plejádu ďalších známych figúr a legendárnych kreatúr. Tento film, napriek metóde psíka a mačičky čo pečú tortu, je vysoko sledovaným výtvorom kinematografie, ktorý je hlboko zahľadený do svojej vymyslenej mytológie.

 

 

Pomstitelia: Nekonečná vojna https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/Avengers-e1419178814413.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/Avengers-300x300.jpgadminKultúraFilm,USANie je to nekonečná, ale skutočne, naozaj veľká vojna. Kolosálna a absurdná podľa súčasnej filmovej tradície Marvelu poskytujúca surrealistickú zábavu. Je to boj medzi silou kozmickej bezbožnosti a chaoticky zostaveným super-tímom superhrdinov Marvelu, ktorý komplikuje tendencia doktora Strangea zrelaxovať sa vo chvíľach bojového stresu. Uvidíme niektoré veľmi neočakávané rodinné vzťahy,...