Kto je Rémi Fraisse? Alebo, kto bol?

Rémi Fraisse sa narodil 31. augusta 1993 v Toulouse. Vyštudoval vo veku 21 rokov a angažoval sa v ekologickom hnutí. Zabili ho v nedeľu 26. októbra 2014 na boku chodníka keď protestoval proti postaveniu priehrady v Sivens.

Rémi vlastnil čerstvý diplom technika v ochrane prírody. Jeho ekologické vzdelanie bolo doplnené dobrovoľníckou činnosťou v botanike v asociácii ochrany prírody. Ďalší vážny záujem Rémiho bola hudba: hral na didžeridoo a mal rád reggae a blues. Mal priateľku menom Anna a sestru nazývanú Chloé. Jeho priatelia ho opisujú ako veľmi pokojnú a mierumilovnú osobu.

Čo sa sa stalo pri priehrade v Sivens

Táto priehradda má veľmi spornú existenciu, spor je založený na ekologických argumentoch. V septembri a októbri sa opozícia vyjadrovala proti tomuto projektu na manifestáciách, v priebehu ktorých bolo zranených 56 žandárov a policajtov.

25. októbra sa podľa žandárov zúčastnilo 2000 osôb na mierovej manifestácii, ale 100 až 150 anarchistov oblečených v čiernom hádzalo výbušné zariadenia na poriadkové sily. Má sa za to, že mieroví bojovníci boli infiltrovaní extrémistami, ktorých nazývajú Black Block *pozn..

Úmrtie

Podľa blízkych Rémiho Fraissea prítomných vo chvíli drámy na mieste, 26. októbra 2014 pred druhou hodinou rannou, zmizol Rémi počas toho, ako protestoval a jeho priatelia ho nenašli.

Telo bolo nájdené v noci v ten istý deň žandármi na mieste protestov.

Veľmi rýchlo sa zistilo, že príčinou smrti bol výbuch. Minister vnútra FR obvinil ekologistov, že spôsobili Rémiho skon. 28. októbra sa objavili nové výsledky a analýza, ktorá potvrdila výbuch útočného granátu používaného francúzskou žandarmériou. Minister vnútra zamietol možné použitie takýchto zbraní. Advokát Rémiho rodiny naznačil, že nebol zabitý molotovovým koktejlom obvykle používaným manifestantami proti polícii.

* Black Bloc – wikipédie.fr

[mc4wp_form]

zdroj: wikipédia.fr

preklad redakcia Svet v preklade

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/11/Lýceisti-manifestujú-613x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/11/Lýceisti-manifestujú-300x300.jpgadminPolitikaFrancúzsko,Preklad z francúzštinyKto je Rémi Fraisse? Alebo, kto bol? Rémi Fraisse sa narodil 31. augusta 1993 v Toulouse. Vyštudoval vo veku 21 rokov a angažoval sa v ekologickom hnutí. Zabili ho v nedeľu 26. októbra 2014 na boku chodníka keď protestoval proti postaveniu priehrady v Sivens. Rémi vlastnil čerstvý diplom technika v ochrane prírody. Jeho ekologické vzdelanie bolo...