Pápež František v pondelok bránil pozíciu cirkvi voči „zodpovednému otcovstvu“ . Katolícke dvojice nemajú mať viacej detí, ako je možné. Pápež sa tak bráni maltuzianizmu, ktorý redukuje počty narodených detí.

Porovnanie so zvieratami udivuje. „Niektorí veria, prepáčte za výraz, že na to, aby boli dobrými katolíkmi, musia byť ako králici.“ Povedal argentínsky pontifik. V lietadle, v ktorom letel do Ríma po ceste na Filipíny pápež bránil názor cirkvi na „zodpovedné otcovstvo“.

Aby ilustroval svoju poznámku, pápež František priblížil kritikom jednu ženu-matku rodiny. „Rozprával som sa so ženou, tehotnou ôsmy krát po siedmich cisárskych rezoch: Chcete urobiť zo svojho siedmeho dieťaťa sirotu!“ povedal som jej. „Podľa chudobných je dieťa poklad“ odpovedala táto žena. To je nezodpovednosť, mienil pápež. „Ona odpovedala: „Mám dôveru v Boha“. „Ale boh ti dáva prostriedky na to, aby si bol zodpovedný,“ odpovedal pápež.

„Začiatok života má podmienku svätého sobáša“ pripomenul tiež pápež na tlačovej konferencii. V Manile bránil pápež Pavla VI. a jeho opozíciu voči antikoncepcii. „Pavol VI. sa znepokojoval zo svetového  neo-maltuziánstva, ktoré skúša prebrať kontrolu nad ľudstvom. Bol prorokom, vysvetlil, odvolávajúc sa na ohrozenie obnovovania populácie vo viacerých krajinách. „Kľúčové slovo, ktoré chráni cirkev je: zodpovedné otcovstvo. Ako sa to realizuje? Dialógom. Existujú v cirkvi skupiny matiek, expertov, pastorov, povedal pápež.

Zdroj: JDD

Preklad: redakcia

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/František-362x460.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/František-300x300.pngadminKultúrapápežPápež František v pondelok bránil pozíciu cirkvi voči „zodpovednému otcovstvu“ . Katolícke dvojice nemajú mať viacej detí, ako je možné. Pápež sa tak bráni maltuzianizmu, ktorý redukuje počty narodených detí. Porovnanie so zvieratami udivuje. „Niektorí veria, prepáčte za výraz, že na to, aby boli dobrými katolíkmi, musia byť ako králici.“...