Vírus, ktorý pomôže imunitnému systému zničiť rakovinu, je najnovším dielom vedcov.

Vírusy založené na lymfatickom víruse choriomeningitídy

Rakovinové bunky sa vedia veľmi dobre vyhnúť imunitnému systému, ale nová terapia pomáha schopnosti tela rýchlo ich priviesť do ťažkostí.

Švajčiarski vedci vložili rakovinové proteíny dovnútra umelého vírusu tak, že keď to imunitný systém zistí, začne poľovať na rakovinu v tele s tými istými proteínmi.

Technika by mohla teoreticky byť použitá na boj s každým typom rakoviny. Vedci môžu jednoducho vziať proteíny z pacientovho vlastného tumoru, umiestniť  to do vírusu a injektovať do tela, čo spustí silnú imunitnú reakciu proti špecifickej chorobe.

U myší bolo zistené, že mali remisiu a výskumníci boli nadšení, že môžu prejsť ku testom na ľuďoch.

„Dúfame, že naše nové objavy a technológie budú čoskoro používané v liečbe rakoviny a tak pomôžu k rýchlemu zvyšovaniu počtu úspešných terapií“, povedal profesor Daniel Pinschewer, vedúci výskumník na univerzite v Bazileji.

Výskumníci vytvorili umelé vírusy založené na lymfatickom víruse choriomeningitídy, ktorý môže infikovať  hlodavce aj ľudí.

Hoci vírus je neškodný, vyvolá odpoveď imunity. Vedci tiež pridali proteíny, ktoré sa dajú nájsť len v bunke rakoviny.

O kombinácii vírusu spúšťajúceho alarm a proteínov rakoviny sa zistilo, že vytvárajú armádu cytotoxických T-lymfocytov tiež známych ako zabijácke bunky, ktoré identifikujú bunky rakoviny svojimi proteínmi a úspešne ich zničia.

Výskum bol publikovaný v časopise Nature Communications.

Päť červených zástaviek v tele, ktoré nikdy neignorujte:

  1. Akákoľvek strata na váhe, ak sa nedrží diéta
  2. Krv v stolici a moči
  3. Vykašľávanie krvi
  4. Modriny na hrudi, slabinách, semenníkoch, na krku a podpazuší.
  5. Vážne, nevysvetliteľné bolesti.

zdroj: The Telegraph, preklad: redakcia

Nový vírus, čo zabíja rakovinuhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/05/LymfocytyModifikovane-e1495920675547.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/05/LymfocytyModifikovane-e1495920675547.jpgadminVedaMedicína,Preklad z angličtiny,VedaVírus, ktorý pomôže imunitnému systému zničiť rakovinu, je najnovším dielom vedcov. Rakovinové bunky sa vedia veľmi dobre vyhnúť imunitnému systému, ale nová terapia pomáha schopnosti tela rýchlo ich priviesť do ťažkostí. Švajčiarski vedci vložili rakovinové proteíny dovnútra umelého vírusu tak, že keď to imunitný systém zistí, začne poľovať na rakovinu v tele...