Dva dni po atentátoch v Bruseli prebehla protiteroristická operácia v meste Argenteuil vo Francúzsku. Nachádza sa v departemente Val d´Oise neďaleko Paríža. Nemá prepojenie s atentátmi v Bruseli a predtým v Paríži.

Policajti z DGSI uskutočnili vo štvrtok ráno „dôležité zatknutie“, ktoré dovolilo zrušiť plán atentátu vo Francúzsku v pokročilom štádiu, ako oznámil minister vnútra Bernard Cazeneuve. „Žiaden konkrétny prvok neprepája tento plán s atentátmi v Bruseli a Paríži, upresnil minister vo svojom vyhlásení pre tlač.

Policajná operácia pokračovala aj vo štvrtok večer v Argenteuil vrátane prehliadok v obytnom dome, z ktorého evakuovali jeho osadenstvo. „Operácie odmínovania stále prebiehajú, zatiaľčo policajti môžu vykonávať prehliadky bytu, parkoviska a spoločných častí v optimálnych podmienkach“, dodal minister. Okolo budovy bol vytvorený bezpečnostný okruh.

Predvolaný muž je Francúz a „je podozrivý, že sa zapojil do plánu na vysokej úrovni. Vytvoril sieť teroristov, ktorá plánovala útoky na našu krajinu“, dodal bez bližšieho upresnenia. „Toto uväznenie je následok podrobného vyšetrovania vedeného už niekoľko týždňov, ktoré zmobilizovalo dôležité prostriedky dohľadu fyzické aj technické ako aj spoluprácu európskych služieb.“

Vypočúvania zverené DGSI sú vedené pod dohľadom sudcu podľa antiteroristických zákonov, ktorý si neprial komunikovať kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu, uviedol súdny dvor Paríža pre agentúru AFP.

zdroj: LaLibre.be

preklad: redakcia SvP

prezentačné foto: La Libre.be

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/03/ArgenteuilantiteriristOper..jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/03/ArgenteuilantiteriristOper..jpgadminFrankofónne štátyPolitikaFrancúzsko,islam,Preklad z francúzštiny,terorizmusDva dni po atentátoch v Bruseli prebehla protiteroristická operácia v meste Argenteuil vo Francúzsku. Nachádza sa v departemente Val d´Oise neďaleko Paríža. Nemá prepojenie s atentátmi v Bruseli a predtým v Paríži. Policajti z DGSI uskutočnili vo štvrtok ráno „dôležité zatknutie“, ktoré dovolilo zrušiť plán atentátu vo Francúzsku v pokročilom štádiu, ako oznámil minister vnútra Bernard Cazeneuve. „Žiaden...