Opakujúce sa demonštrácie na Slovensku akoby boli znamením, že  sa niečo deje. Čosi naozaj prevratné, nejaká očista pochádzajúca zdola, ktorá chce zaviesť celkom iný vnútorný systém do slovenskej siete politických kuloárov a tunelov, do katakomb, v ktorých sídlia rôzni krstní oteckovia ťahajúci za nitky oficiálnych figúrok na bíne politického divadla.

Zamýšľam sa nad tým, nakoľko je súčasná očistná vlna založená na nových tvárach a koľko z tých ukrytých tunelárov sa dostalo do davu demonštrujúcich a medzi finančných podporovateľov tohto projektu, ktorý určite nenesie známky živelnosti. Nespokojnosť, tá skutočná živelná vzbura v mysliach však už nastala dávnejšie, ešte minulý rok, keď sa začalo hovoriť otvorene a bez strachu, že čo sa to deje s peniazmi Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Teraz, keď máme kvalitné hliníkové pódium a výborné ozvučenie a rečníka (Hlinu), ktorý vie vydať kvantum energie počas jedného krátkeho prejavu a máme aj zaplatený poplatok za zaujatie verejného priestranstva, tu máme poslušný a disciplinovaný dav, ktorý pritakáva na všetko, čo povedia vodcovia na bíne. Už nikto z vodcov nespomína, že aféra s peniazmi VšZP si vyžaduje prešetrenie a vyvodenie následkov voči zodpovedným za neprimeraný úbytok peňazí v zdravotných fondoch. Už nikto z nich nespomína, že peniaze treba vrátiť tam, odkiaľ nezákonne odtiekli.

Nový minister, ktorý vzišiel z demonštrácie na námestí SNP si však chce počkať na výsledky vyšetrovania NKÚ, ÚVO a generálnej prokuratúry. Čo dokážu hlavne prvé dve  inštitúcie je naozaj otázne, veď v nich sedia politickí nominanti.

Tu je treba trochu inovovať aj mysle doterajších opozičných politikov, ktorí vyrástli z hnoja bývalých skorumpovaných politikov, ktorí ešte stále sú.

Prezumpcia neviny sa tu uplatňuje príliš naširoko aj nahlboko. Nevieme, čo vlastne zistila o tomto škandále polícia a tajná služba, nevieme, či je nejaká nezávislá vyšetrovacia komisia, pokračovanie kauzy je zatiaľ netransparentné. A hlavne, treba asi založiť nezávislú vyšetrovaciu komisiu občanov, ktorá urobí krížovú kontrolu spolu s NKÚ a ÚVO.

©text redakcia SVP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/08-20140725_143039-766x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/08-20140725_143039-300x300.jpgadminPolitikaSlovenskoSlovenskoOpakujúce sa demonštrácie na Slovensku akoby boli znamením, že  sa niečo deje. Čosi naozaj prevratné, nejaká očista pochádzajúca zdola, ktorá chce zaviesť celkom iný vnútorný systém do slovenskej siete politických kuloárov a tunelov, do katakomb, v ktorých sídlia rôzni krstní oteckovia ťahajúci za nitky oficiálnych figúrok na bíne politického...