Ak sa vám nepáči názov článku, je treba si uvedomiť realitu bežnej slovenskej pospolitosti, ktorá sa dennodenne ocitá v boji o prežitie práve s rôznymi pôžičkárňami a nebankovými bankami, ktoré sa ocitli na svetle slovenského sveta len vďaka povolenkám a licenciám Národnej banky Slovenska.

Neviem, s akým zámerom NBS uvalila na ľud tento trest priam biblických rozmerov, no je isté, že už nielen nebankovky ale i banky naštartovali svoje balíky služieb, ktoré majú veľmi podobné regule na poskytovanie spotrebiteľských a iných úverov okrem hypoték. Vyrubovanie rôznych zmluvných pokút, zvýšených úrokov nad rámec bežných splátok sa objavuje aj vo finančných službách bánk s výnimkou toho, že banky si nevymýšľajú nadrozmerné pokuty podľa toho ako sa v ten deň vyspia, ale sa držia svojho zverejneného sadzobníka a zmlúv.

Novým postupom nebankoviek je obvolávať  klientov a ponúkať im mimoriadne splatenie pôžičky do určitého termínu, kedy následne môžu vymáhať od dlžníka celé splatenie dlžnej čiastky. Vtedy netreba reagovať na takéto ponuky, lebo je to rovná cesta do exekučného pekla.

Ďalším čertovým kopytom, ktoré si vymýšľajú nebankové pôžičkárne, aby vyvolali exekučné konanie, na ktorom sa najviac zarába, je  vyzývanie dlžníkov na mimosúdne dohody, ktorými by sa dostali celkom do otroctva veriteľa.

Ďalšou veľmi škaredou a primitívnou fintou je, že k dlžníkovi sa nejakou čudnou náhodou nedostane oznámenie o začatí exekučného konania, čím sa dlžník dostane do nevýhodného postavenia, lebo stráca šancu zastaviť exekúciu vyplatením podlžnosti.

Inokedy zase človek nedostane tiež oznámenie o začatí konania, pôžičkáreň sa tvári, že to určite poslala, dlžník si zrazu objaví zablokovaný účet pri výbere z bankomatu. Kvôli 300 eurám mu zablokujú všetky financie, ktoré sú jeho jediným majetkom, čo je dnes tiež už protizákonné.

Ľudia si požičiavajú menšie sumy, kvôli ktorým sa po ich exponenciálnom svojvoľnom náraste dostanú na stôl krutého exekútora, ktorý im siahne aj na invalidný dôchodok dieťaťa, rodičovský príspevok a tzv. kočíkovné, čo je jednorazová platba od štátu po narodení dieťaťa za účelom nakúpenia detskej výbavičky. Ak nie je podľa zákona dotknuteľná mesačná dávka detského prídavku, je logické, že by nemala byť dotknuteľná exekútormi aj kočíková dávka.

A je tu veľa drobných aj veľkých nezákonných háčikov, ktoré sa používaju dnes už bežne, nie sú to ojedinelé výstrelky chamtivých hláv.

Tento stav v priemysle požičiavania vytvára trvalý spoločenský vojnový front, na ktorom sa strieľa papiermi, vyhrážkami po telefóne či emailom, exekučnými výzvami či odpredajom pohľadávok a zmeniek aj do iného štátu, čím sa zo slovenského občana stáva medzinárodná kauza a otrok medzinárodného kapitálu.

No a ak sa mu nedarí už vôbec splácať, lebo ho prepustili z práce, stáva sa z neho cieľ  vymáhačov a sliedičov, či už nedostáva odniekiaľ nové peniaze, či má nové zamestanie, či zdedil, či mu vyplatili neočakávané peniaze… lebo toto všetko podlieha právu exekučného vymáhania.

Je škoda, že postup v parlamente je tak váhavý, že tieto pôžičkové procesy sú ešte stále živé a pôsobia ako rádioaktívne žiarenie dlhé roky na životy občanov. Dúfam, že si toto prečítajú nielen postihnutí ale aj tí, ktorí majú mandáty v parlamente a rozhodovacie tlačítka v rukách.

©Ľudmila Balážová-Marešová

 

 

 

 

 

 

Nebankovky: nástroje zbedačovaniahttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/05/ExekúciámStop-e1467797200594.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/05/ExekúciámStop-e1467797200594.pngadminEkonomikaSlovensko,Úžera na SlovenskuAk sa vám nepáči názov článku, je treba si uvedomiť realitu bežnej slovenskej pospolitosti, ktorá sa dennodenne ocitá v boji o prežitie práve s rôznymi pôžičkárňami a nebankovými bankami, ktoré sa ocitli na svetle slovenského sveta len vďaka povolenkám a licenciám Národnej banky Slovenska. Neviem, s akým zámerom NBS uvalila na ľud tento trest priam biblických...