Na britskom trhu sa od leta objavujú čerstvé kurčatá kontaminované baktériou campylobacter. Až osem z desiatich kusov kureniec kúpených v britských supermarketoch bolo v lete nakazených touto baktériou, ktorá spôsobuje ťažké otravy potravinami. Po šiestich mesiacoch testovania bola zistená hodnota 70% kontaminovaných kurčiat v supermarketoch. 6% zo všetkých skúmaných balení kureniec nesie známky nákazy na koži na predávanom produkte.

Spoločnosť Asda je najhorší predajca, 78% kurčiat ňou predávaných sú pozitívne na testy campylobactera, nasledujú Co-op , Morrisons, Sainsburys a Waitrose, Marks& Spencer, najlepšie dopadlo TESCO so 64% výskytu baktérie(!) v kurčatách predávaných v jeho obchodných domoch. No aj ostatní predajcovia nemajú čisté ruky. Medzi nimi sa ocitol aj LIDL, ktorý má svoju sieť supermarketov takisto v Spojenom kráľovstve ako i u nás. Tesco a Lidl sú dve z troch predajných reťazcov, ktoré pôsobia aj na slovenskom trhu.

Zdroj a foto: The Guardian

Text: redakcia SVP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/11/Kurča-s-bakteriou.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/11/Kurča-s-bakteriou-300x276.jpgadminEkonomikaUKNa britskom trhu sa od leta objavujú čerstvé kurčatá kontaminované baktériou campylobacter. Až osem z desiatich kusov kureniec kúpených v britských supermarketoch bolo v lete nakazených touto baktériou, ktorá spôsobuje ťažké otravy potravinami. Po šiestich mesiacoch testovania bola zistená hodnota 70% kontaminovaných kurčiat v supermarketoch. 6% zo všetkých skúmaných balení kureniec nesie známky...