Toto je osoba, ktorá sa radikalizovala tak, že bola schopná ukradnúť kamión a pozabíjať kupujúcich na Vianočnom trhu.

Anis Amri, predpokladaný autor teroristického útoku v Berlíne bol zastrelený v Miláne počas policajnej kontroly. Oznámil to minister vnútra Talianska a potvrdil, že niet pochýb, že hľadaný muž je Anis Amri, páchateľ kamiónového útoku v Berlíne.

Hlavné mesto Lombardie je miesto koncentrácie džihádistov alebo aj tuniských teroristov, ktorí tam žili, hlavne tých, čo patria do kádra Abu Násima z ISIS.

Zhoda náhod alebo program? Tunisan Anis Amri, predpokladaný páchateľ útoku na vianočný trh v Berlíne bol zastrelený v noci zo štvrtka na piatok v Miláne, čo komentoval taliansky denník  Corriere della Sera takto: „ Hlavné mesto Lombardie bolo vždy križovatkou viacerých ciest. Prvá vedie zo severnej Európy, hlavne z Belgicka a Francúzska. Druhý smer vedie zo vzdialenejšieho Afganistanu a tretí smer od severnej Afriky.“

Potom ako prešiel Nemecko a Francúzsko prejdúc cez Paríž, zlyhal v Miláne, ktoré už ukrylo viacero džihádistov.

Medzi nich patrí aj Abu Násim, iný Tunisan a člen ISIS. Mimochodom, Násim už bol zatknutý 16. novembra 2016 v Chartúme sudánskymi policajtami. To urobilo koniec s neuveriteľnou anabázou cez desiatku krajín Európy, Blízky východ, Afganistan a Afriku, kde tento veliteľ dostal výcvik ISIS. Jeho skutočné meno je Moez Ben Abdulgader Ben Ahmed Al-Fezzáni. Bol naňho vydaný zatykač za verbovanie džihádistických elévov v Miláne. V tomto istom meste sa radikalizoval v mešitách Viale Jenner a Via Quaranta, napísal denník Corriere della Sera.

Taliansko sa už dlho obáva, že militanti prichodiaci zo Syrty neprechádzajú Stredozemné more na lodiach migrantov, aby začínali útoky v ich krajine.

V auguste 2016, potom ako znovu dobyli lýbijskí agenti základňu ISIS v Syrte, dostali do rúk  dôverné dokumenty. Podľa dokumentov z Lýbie bola sieť militantov regrutovaná cez Miláno. Kontakty s Abu Násimom neboli cez ISIS nadviazané transparentne, žil v Taliansku od mladosti a až neskôr si zacestoval do Bosny, Afganistanu a Sýrie, kde všade bojoval, nakoniec aj pod vlajkou ISIS.

Taliansko už zalarmované proti teroristom sa obáva už dlhšie, že militanti zo Syrty neprichádzajú na loďkách migrantov, ako sa traduje v tlači, ale odinakiaľ. No Anis Amri nepotvrdzuje túto domnienku Talianov. Amri prišiel práve na lodi na ostrov Lampedusa do Talianska ako ekonomický imigrant. Keď dorástol do veku väzňa, kde sa preškolil na džihádistu, začal byť aktívnym islamským militantom

zdroj: Le Figaro

Uložiť

Miláno, strategické miesto pre džihádhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/12/AmriteroristaBerlin-e1482530983344.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/12/AmriteroristaBerlin-e1482530983344.jpgadminFrankofónne štátyPolitikaislam,Taliansko,terorizmusAnis Amri, predpokladaný autor teroristického útoku v Berlíne bol zastrelený v Miláne počas policajnej kontroly. Oznámil to minister vnútra Talianska a potvrdil, že niet pochýb, že hľadaný muž je Anis Amri, páchateľ kamiónového útoku v Berlíne. Hlavné mesto Lombardie je miesto koncentrácie džihádistov alebo aj tuniských teroristov, ktorí tam žili, hlavne tých, čo patria...