Asi 7 Francúzov z 10 by bolo proti znovuzavedeniu pasových kontrol na hraniciach EÚ. Tvrdí to exkluzívna sonda IFOP – novín Le Figaro.

V Európe je verejná mienka naklonená odstráneniu Schengenskej zmluvy. Tento výsledok odkryla sondáž Le Figaro na tému „Európania a starostlivosť o migrujúcich utečencov“, ktorá má takýto záver:

Siedmi Francúzi z desiatich chcú nastoliť opäť hranice štátov v EÚ. 53% opýtaných blízkych Socialistickej strane sa vyslovilo za požiadavku znovuzavedenia pohraničných kontrol, 77% spomedzi republikánov bolo tiež za a vo Front national ich bolo za 89%.

Na revanš, problém kvót migrantov ich rozdeľuje. Viacej opýtaných krajín je dotknutých migračnou krízou, viac ich volá po solidarite s inými členskými štátmi: Taliansko ako vstupná brána únie pre stotisíce nelegálnych migrantov je na 81% za kvóty. Nemecko ako prvá destinácia žiadateľov o azyl v Európe je za na 69 %. Veľká Británia je favoritkou pre imigranov kvôli svojej ostrovnej pozícii, no je najmenej ústretová myšlienke otvoriť svoje dvere novým imigrantom: 68% Britov to odmieta.

Zdroj: Le Figaro

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/Jarmuk-kemp2015.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/Jarmuk-kemp2015.jpgadminPolitikaEÚ,FrancúzskoAsi 7 Francúzov z 10 by bolo proti znovuzavedeniu pasových kontrol na hraniciach EÚ. Tvrdí to exkluzívna sonda IFOP – novín Le Figaro. V Európe je verejná mienka naklonená odstráneniu Schengenskej zmluvy. Tento výsledok odkryla sondáž Le Figaro na tému „Európania a starostlivosť o migrujúcich utečencov“, ktorá má takýto záver: Siedmi Francúzi z desiatich chcú nastoliť...