CrnaGoraetnika
Mapa Čiernej Hory podľa etník. foto: wikipedia.en

Čierna Hora (tiež Montenegro) rozbehla prípravy, aby mohla čeliť možnej novej vlne migrácie cez svoje územie z Grécka, Srbska a Kosova, naznačil dnes oficiálny zdroj.
„S najnovším rozvojom na chorvátsko-maďarskej hranici a tlakom, ktorý podstupujú Macedónsko a Srbsko sa stáva možným, že množstvo utečencov si vyberie prechod radšej cez Čiernu Horu“, uviedla vláda Čiernej Hory, ktorá preskúmala plán zákonov súvisiacich s migračnou krízou.

„Počítame, že cez Čiernu Horu bude prechádzať každodenne 5000 migrujúcich“, vyhlásila vláda Čiernej Hory, ktorá skúma návrh zákonov týkajúcich sa migračnej krízy.“
„S ohľadom na počet 5000 migrantov každodenne prichádzajúcich na západný Balkán, pripravuje Čierna Hora kapacity pre príjem 2000 utečencov „, upresnil ten istý zdroj.

Migranti, ktorí utiekli z Blízkeho východu pred vojnami, budú nasmerovaní z Čiernej Hory do Chorvátska cez republiku Bosnu, povedal zodpovedný pridelenec tejto záležitosti Zeljko Sofranac.

„Vlna migrantov nebude môcť obísť Čiernu Horu“, myslí si Sofranac. Prístup do Čiernej Hory z Grécka, Albánska, Srbska a Kosova prechádza cez horské reťaze, kde je chladná a drsná klíma. Pozdĺž 22 kilometrovej hranice medzi Čiernou Horou a Chorvátskom je tiež hornatý a ťažko prístupný terén.

V Chorvátsku, ktoré susedí s Čiernou Horou, sa miestna štátna samospráva v Dubrovníku rozhodla pripraviť sa na možné otvorenie takej istej cesty a zabezpečuje sily na jej prijatie, ak to bude možné, asi 3000-5000 utečencov denne.

„Máme informácie z viacerých zdrojov, podľa ktorých by migranti mohli použiť južnú trasu kvôli meteorologickým podmienkam a ak sa komplikovaná situácia na maďarskej hranici a hranici medzi Chorvátskom a Srbskom stratí, vyhlásil predstaviteľ samosprávy Dubrovníka Goran Cvjetanovic, podľa agentúry Hina.
Zdroj: Le Figaro a AFP
preklad

Migrácia: Čierna Hora sa pripravujehttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/09/CrnaGoraetnika.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/09/CrnaGoraetnika.pngadminPolitikaBalkán,Migrácia v EÚ,Preklad z francúzštinyČierna Hora (tiež Montenegro) rozbehla prípravy, aby mohla čeliť možnej novej vlne migrácie cez svoje územie z Grécka, Srbska a Kosova, naznačil dnes oficiálny zdroj. „S najnovším rozvojom na chorvátsko-maďarskej hranici a tlakom, ktorý podstupujú Macedónsko a Srbsko sa stáva možným, že množstvo utečencov si vyberie prechod radšej cez Čiernu...