Konvoj s pohánkou a spacími vakmi dorazil do obliehaného Luhanska (čítaj aj ako Luganska v závislosti od politického tábora). Ruské ministerstvo pre mimoriadne udalosti v osobe ministra Eduarda Čizikova potvrdilo, že náklad z 227 kamiónov bol vyložený a prázdny sa vracia do Ruska.

Ruské ministerstvo zahraničia reagovalo na komentár generálneho tajomníka NATO Andersa Fogh-Rasmussena, že humanitárny konvoj vstúpil na územie Ukrajiny bez súhlasu vlády v Kyjeve a ICRC (Medzinárodný červený kríž, tiež opisujúc jeho slová ako “iné klamstvo”.

“Prestali sme dávať svoju pozornosť pánovi Rasmussenovi a jeho prázdnym slovám a tiež jeho tlačovému tajomníkovi. Nie je dôvod ho komentovať. Je to neoverené s výnimkou Twitteru,” vyhlásil oficiálny reprezentant ruského ministerstva obrany Igor Koňašenkov.

“Rád by som pripomenul, že poverenia pána Rasmussena skončili 31. júla a dnes nerobí veľa pre alianciu, ale pracuje ako organizátor samitu NATO 4. Septembra 2014 vo Walese. Pochopili sme, že jeho budúcnosť závisí od propagovania tohto stretnutia” uviedol tiež Koňašenkov vo vyhlásení.

Ruské ministerstvo zahraničia potvrdilo úmysel pokračovať v spolupráci s Medzinárodným červeným krížom v humanitárnej pomoci pre východnú Ukrajinu. IRCR tiež vyhlásil, že plánuje spoluprácu s humanitárnou pomocou na východnej Ukrajine.
Zdroj: Russia Today

©Svet v preklade

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/konvoje-613x460.jpeghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/konvoje-300x300.jpegadminPolitikaRusko,Ukrajina,Východná EurópaKonvoj s pohánkou a spacími vakmi dorazil do obliehaného Luhanska (čítaj aj ako Luganska v závislosti od politického tábora). Ruské ministerstvo pre mimoriadne udalosti v osobe ministra Eduarda Čizikova potvrdilo, že náklad z 227 kamiónov bol vyložený a prázdny sa vracia do Ruska. Ruské ministerstvo zahraničia reagovalo na komentár generálneho...