V Libanone odohrala koncert v prospech mladých utečencov z Palestíny a zdravotnej starostlivosti pre Gazu známa britská kapela Massive Attack. Skupina vyhlásila, že je za mier a spravodlivosť v týchto regiónoch, tak ako väčšina občanov Británie.

V pondelok 4.8. 2014 vo večerných hodinách produkovali koncert, z ktorého výťažok má ísť na založenie komunitnej knižnice v tábore v Gaze a na zdravotnícke ambulancie pre utečencov z Gazy. Časť peňazí vložia do nadácie Al Naqab, ktorá sa zaoberá podporou Palestínskeho osídlenia. Skupina je známa tým, že už viackrát odohrala benefičné koncerty pre Palestíncov. Niektoré sa udiali v roku 2005 a 2007. Hiphoperi odohrali aj koncerty v Británii v spolupráci s nadáciou Hoping Foundation. Tento subjekt bol založený v roku 2003 na podporu palestínskych detí žijúcich v utečeneckých táboroch v Gaze, Cisjordánsku, Sýrii, Libanone a na Strednom východe. Massive Attack hrá alternatívny  hip hop, trip-hop  a experimentálny rock.

Zdroj:L´Express

 

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/Massive_Attack_composite-800x457.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/Massive_Attack_composite-300x300.jpgadminKultúraHudba,islamV Libanone odohrala koncert v prospech mladých utečencov z Palestíny a zdravotnej starostlivosti pre Gazu známa britská kapela Massive Attack. Skupina vyhlásila, že je za mier a spravodlivosť v týchto regiónoch, tak ako väčšina občanov Británie. V pondelok 4.8. 2014 vo večerných hodinách produkovali koncert, z ktorého výťažok má ísť na založenie komunitnej knižnice v tábore v Gaze a na zdravotnícke...