Francúzske stíhačky zhodili túto nedeľu 20 bômb na centrum organizácie Islamský štát v meste Raqqa na východe Sýrie, pričom zničili stanovište veliteľstva a tréningový tábor, oznámilo ministerstvo obrany.

„Prvý zničený cieľ bol používaný Daechom ako veliaci post, centrum náboru džihádistov a sklad zbraní a munície. Druhý cieľ skrýval výcvikový tábor teroristov“, upresnil minister vo svojom komuniké. Do náletu bolo zapojených dvanásť strojov, z ktorých bolo desať stíhačiek a boli zapojené simultánne, leteli od Spojených Arabských Emirátov a od Jordánska a zhodili 20 bômb.

Od 19. septembra 2014 Francúzsko vedie operáciu „Chammal“ v koordinácii so spojencami v oblasti, aby sa zabezpečila letecká podpora irackých ozbrojených síl vo vojne proti skupine teroristov z Daech-u.

V predošlom týždni realizovali tímy francúzskeho letectva 11 úderov v Iraku a tri v Sýrii. Celkom to je 285 úderov od začiatku operácie 19. septembra 2014, upresnil minister obrany.

V Sýrii operujúce lietadlá Mirage 2000 so základňou v Jordánsku udreli trikrát na miesta ropných zdrojov a jej distribúcie. Tieto údery mali za cieľ oslabiť finančné kapacity Daechu narušovaním ropných zdrojov v zónach pod kontrolou teroristov, vysvetlil minister.

zdroj a foto: Paris Match

preklad: redakcia SvP

Masívne bombardovanie pozícií ISIS francúzskym letectvomhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/11/Bombardement-francais-massif-sur-Daech_article_landscape_pm_v8-e1447633690800.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/11/Bombardement-francais-massif-sur-Daech_article_landscape_pm_v8-e1447633690800.jpgadminPolitikaBlízky Východ,Francúzsko,islam,terorizmusFrancúzske stíhačky zhodili túto nedeľu 20 bômb na centrum organizácie Islamský štát v meste Raqqa na východe Sýrie, pričom zničili stanovište veliteľstva a tréningový tábor, oznámilo ministerstvo obrany. „Prvý zničený cieľ bol používaný Daechom ako veliaci post, centrum náboru džihádistov a sklad zbraní a munície. Druhý cieľ skrýval výcvikový tábor...