Krst knižky básní v Zichyho paláci na Ventúrskej ulici nemusí byť nutne vydarený event, ale tento bol  veľmi elegantne poňatý, bez vnucovania či odfláknutej organizácie. Prostredie to nepokazilo tiež, hoci sa stáva aj také, že v Zichyho paláci bývajú oficiálne a niekedy nudné akcie.

Martinove Chudíkove básnenie tu získalo zladený rámec, kvalitná muzika v podaní Simony Martausovej neurazila ale pohladkala uši, inteligentné moderovanie a recitovanie vlastných básní samotným autorom doplnili príjemný koktejl, po ktorom sa dobre kráčalo s pokojom v duši po nočných uliciach starého mesta s efektom exkluzívnych snehových vločiek. Knižka zoskupuje sonet aj voľný verš, viazané aj rozviazané linky kratších básní poprekladaných fotografiami profíka Alexandra Kissa. Cestovný (ne)poriadok nasvedčuje, že mladý básnik má vo svojom názore na poéziu už urobený poriadok a vie to vyjadriť rýmom aj bez neho. Špeciálnym vylepšením je doslov slovenskej poetky a esejistky Dany Podrackej, čo tento vydavateľský počin zvýrazňuje oproti ostatným vydávaným zbierkam poézie nových mladých autorov.

©text a foto:Ľudmila Balážová-MarešováKol86Krstknihz

Martin Chudík: Cestovný (ne)poriadokhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/01/Kol86Krstknihz-2.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/01/Kol86Krstknihz-2.jpgadminKultúraRecenzieSlovenskoLiteratúraKrst knižky básní v Zichyho paláci na Ventúrskej ulici nemusí byť nutne vydarený event, ale tento bol  veľmi elegantne poňatý, bez vnucovania či odfláknutej organizácie. Prostredie to nepokazilo tiež, hoci sa stáva aj také, že v Zichyho paláci bývajú oficiálne a niekedy nudné akcie. Martinove Chudíkove básnenie tu získalo zladený...